Blog
epolitica dla obywateli nie polityków
epolitic
epolitic REBELIANT niskopienny
9 obserwujących 1027 notek 625406 odsłon
epolitic, 7 czerwca 2017 r.

Coraz bliżej budowy drogi ekspresowej VIA BALTICA !

172 5 0 A A A

znalezione w sieci;

GDDKiA podpisała z konsorcjum włoskich spółek kontrakt na projekt i budowę drogi ekspresowej S61 na odcinku od Suwałk do Budziska. Jego wartość opiewa na ponad 605 mln zł brutto.

Umowa konsorcjum spółek Impresa Pizzarotti oraz Pizzarotti opiewa na dokładnie 605,58 mln zł brutto wobec budżetu zamawiającego w wysokości 852,51 mln zł brutto. 

Przy wyborze wykonawcy pod uwagę brano cenę (85 proc.) i termin realizacji (15 proc.). Wszyscy oferenci zadeklarowali 31-miesięczny okres realizacji (do czasu realizacji robót budowlanych nie będą wliczane okresy zimowe). 

Pozostali wykonawcy to (ceny brutto): 

1. Konsorcjum: Trakcja PRKiI, Comsa, Kauno Tiltai, PEUiM z Białegostoku - 684,25 mln zł 

2. Konsorcjum: Strabag, Strabag Infrastruktura Południe - 688,25 mln zł 

3. Budimex - 731,67 mln zł 

4. Konsorcjum: Metrostav Polska, Metrostav - 794,65 mln zł 

5. Polaqua - 799,0 mln zł 

6. Konsorcjum: Itinera, Fundamental Infrastructure - 835,07 mln zł 

7. Astaldi - 914,04 mln zł 

S61 na odcinku Suwałki - Budzisko będzie miała ok. 24,5 km. Trasa będzie dwujezdniowa o nawierzchni wykonanej w technologii betonu cementowego. 

Przewidziano dwa węzły drogowe - Suwałki Północ i Szypliszki - oraz cztery miejsca obsługi podróżnych - po dwa w każdym kierunku (Żubryn i Budzisko). 

Zamówienie obejmie również budowę i przebudowę istniejącej sieci dróg w zakresie kolizji z planowaną drogą ekspresową oraz budowę dróg dojazdowych. 
Jak podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwo, prace projektowe i uzyskiwanie pozwoleń powinny się zakończyć w ciągu 15 miesięcy. 

- Budowa powinna ruszyć jesienią 2018 r., a zakończyć się latem 2020 r. Zadanie to będzie kontynuacją obwodnicy Suwałk, która jest w budowie od lutego 2017 r. - wskazał resort. 

Dodał, że w najbliższym czasie olsztyński oddział GDDKiA roześle zaproszenia do składania ofert cenowych na realizację S61 na odcinku Szczuczyn - Raczki o długości 63 km. 

W ramach tego zadania planowana jest budowa drogi dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu i pasem awaryjnym na każdej jezdni. 

Również ten odcinek będzie miał nawierzchnię z betonu. Planowana jest budowa czterech węzłów: Guty (gmina Szczuczyn), Ełk Południe, Ełk Wschód oraz Wysokie (gmina Kalinowo). 

- Systematycznie realizujemy kolejne odcinki międzynarodowej trasy Via Baltica, która ma olbrzymie znaczenie nie tylko dla północno-wschodniej Polski, ale jest kluczowym korytarzem drogowym dla państw bałtyckich i wschodniej części Unii Europejskiej - skomentował Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa. 

- Jestem pewien, że w ciągu kilku najbliższych lat uda nam się w całości zrealizować ten projekt, który przyniesie liczne korzyści jego uczestnikom i pozwoli lepiej zintegrować kraje naszej części Europy - dodał. 

Budowa S61 na odcinkach Suwałki - Budzisko i Szczuczyn - Raczki jest współfinansowana ze środków instrumentu Unii Europejskiej „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility - CEF).
http://budownictwo.wnp.pl/kontrakt-na-budowe-s61-via-baltica-za-0-6-mld-zl-podpisany,299652_1_0_0.html

Opublikowano: 07.06.2017 12:31.
Autor: epolitic
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

niezależny antypolityczny głos obywatelski; kocham ten cytat z Cymańskiego /PIS/ cała prawda o rządach PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI; "Mieliśmy ogromną kasę. Ale daliśmy ją bogatym i pogłębiliśmy rozwarstwienie społeczne. To jest tajemnica, o której się milczy. Bo albo popierasz PiS, albo milczysz. Ten brak krytycyzmu, to zapatrzenie i ten zachwyt nad dwoma latami naszych rządów, to przesada." Produkt Krajowy Brutto w 2014 r. wyniósł 1.728.677 mln zł - podał GUS. „Obecna klasa polityczna jest wychowana na socjalizmie i nie zna, nie potrafi wyobrazić sobie innego ustroju. Nie potrafi wyobrazić sobie państwa, które nie ingeruje w każdą dziedzinę życia.” GUS podaje że w całym kraju dofinansowano budowę 2604 kompleksów boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”,

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • są tacy którzy latami podążają w poszukiwaniu tornad i mają wielkiego farta jak im się uda...
  • na pewno legitymacja PIS takiego urzędnika ochroni nas przed tornadem :)
  • partisan.......... w USA nie potrafią tego monitorować i tornada robią co chcą a w Polsce...

Tematy w dziale Gospodarka