Blog
epolitica dla obywateli nie polityków
epolitic
epolitic REBELIANT niskopienny
9 obserwujących 1027 notek 625406 odsłon
epolitic, 12 czerwca 2017 r.

Samorządy dalej modernizują i budują Polskę Lokalną.

36 0 0 A A A

znalezione w sieci;

Samorządy planują zakup 600 nowych tramwajów, będą także budować nowe linie, a część istniejących chcą modernizować - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Tak duże przedsięwzięcia będą możliwe dzięki wsparciu unijnych funduszy z perspektywy 2014-2020. Ocenia się, że łączną wartość nakładów na zakupy nowych tramwajów sięgnie 4-5 mld zł. Do tego dojdą inwestycje w rozbudowę i modernizację infrastruktury.
Część miast już podpisała umowy: Łódź kupi 12 tramwajów od Pesy, Bydgoszcz - 18 od tego samego producenta, Poznań - 50 od Modertransu, w tym 20 pojazdów dwukierunkowych. Inne się do tego przymierzają: Gdańsk - 30 wozów, Wrocław - 40, aglomeracja Śląska - 35, Szczecin - do 70, Grudziądz - 12. Przeciąga się ze względów proceduralnych zakup 35 tramwajów dla Krakowa. 
http://logistyka.wnp.pl/nadjezdza-rekord-w-zakupach-tramwajow-i-rozbudowie-sieci,300002_1_0_0.html

Opublikowano: 12.06.2017 13:46.
Autor: epolitic
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

niezależny antypolityczny głos obywatelski; kocham ten cytat z Cymańskiego /PIS/ cała prawda o rządach PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI; "Mieliśmy ogromną kasę. Ale daliśmy ją bogatym i pogłębiliśmy rozwarstwienie społeczne. To jest tajemnica, o której się milczy. Bo albo popierasz PiS, albo milczysz. Ten brak krytycyzmu, to zapatrzenie i ten zachwyt nad dwoma latami naszych rządów, to przesada." Produkt Krajowy Brutto w 2014 r. wyniósł 1.728.677 mln zł - podał GUS. „Obecna klasa polityczna jest wychowana na socjalizmie i nie zna, nie potrafi wyobrazić sobie innego ustroju. Nie potrafi wyobrazić sobie państwa, które nie ingeruje w każdą dziedzinę życia.” GUS podaje że w całym kraju dofinansowano budowę 2604 kompleksów boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”,

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • są tacy którzy latami podążają w poszukiwaniu tornad i mają wielkiego farta jak im się uda...
  • na pewno legitymacja PIS takiego urzędnika ochroni nas przed tornadem :)
  • partisan.......... w USA nie potrafią tego monitorować i tornada robią co chcą a w Polsce...

Tematy w dziale Gospodarka