4 obserwujących
127 notek
45k odsłon
  349   5

Karolina Nowicka papieżem?

Wczoraj Papieska Akademia Życia, instytucja powołana przez Stolicę Apostolską do walki o godność, nienaruszalność i świętość ludzkiego życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, powołała do grona swoich pełnoprawnych członków włosko-amerykańską ekonomistkę, wykładowczynię University College London – Marianę Mazzucato. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest ona nie tylko zdeklarowaną ateistką, lecz także gorącą zwolenniczka legalnej aborcji, czemu wielokrotnie dawała wyraz publicznie (m.in. pozytywnie komentowała proaborcyjną wypowiedź Roberta Reicha, byłego sekretarza pracy w administracji Billa Clintona, który stwierdził, że dostęp do aborcji powinien być łatwiejszy niż kupno karabinu maszynowego).

Co mogło zadecydować o tej skandalicznej nominacji? Komentatorzy zwracają uwagę na dwa fakty.

1.    Mazzucato jest od dawna zachwycona Franciszkiem. W 2016r. komentowała na Twitterze:
„Jako ateistka nigdy nie sadziłam, że będę tak bardzo kochała papieża. Co za gwiazda!”
Wówczas zachwyciła się poglądami papieża na temat zmian klimatycznych i ochrony środowiska o raz jego krytyką pod adresem Donalda Trumpa, sugerującą, że prezydent USA nie jest tak naprawdę chrześcijaninem.

2.    Franciszek gorąco podziela liberalno-lewicowe poglądy ekonomiczne Mazzucato.

Nominacja  Mariany Mazzucato jest wyraźnym sygnałem, że propagowanie aborcji nie przeszkadza dzis w zasiadaniu w reprezentatywnych gronach katolickich, a nawet w instytucjach papieskich zajmujących się ochrona zycia. To sygnał, że hasło ochrony życia staje się fikcją. Najlepszym tego potwierdzeniem jest niedawna wypowiedź przewodniczacego Papieskiej Akademii Życia arcybiskupa Vincenzo Paglii (to on mianował Mazzucato) dla telewizji RAI 3. Pytany o obowiązujące we Włoszech prawo aborcyjne odpowiedział:

„Ustawa 194 jest teraz fundamentem naszego życia społecznego i nie powinna być nawet poddawana debacie publicznej”.


https://wpolityce.pl/kosciol/618765-ustawa-proaborcyjna-filarem-zycia-spolecznego

Lubię to! Skomentuj115 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale