eryk wiking eryk wiking
388
BLOG

Poszlaki,poszlaki,poszlaki. A moze Tusk to Desdemona?

eryk wiking eryk wiking Polityka Obserwuj notkę 13

Przegladajac ostatnio teksty na salonie , odnotowuję z pewną obojętnoscią   ,ze  wielu blogerow jako ten szekspirowski Otello , przestało już dawno  myśleć w kategoriach racjonalnych .Niczym podjudzany przez Jagona bohater  Szekspira , widzą w swojej Desdemonie jedynie rozwiazłą , permanentnie skłonną do grzechu lubieżnice. A kim jest  owa „salonowa” Desdemona ? Salonowa Desdemona to przed wszystkim Donald Tusk ale nie tylko. To także Sikorski!!!,  Graś, Klich jeden z drugim, ruscy  kontrolerzy razem z Putinem i Miedwiediewem  , wreszcie Komorowski i wielu ,wielu innych.

Tak jak Otello w pewnym momencie zatracił się i dzieki sprytnym zabiegom  intryganta przestał rozróżniać dowody od poszlak , tak wielu autorom tekstow i komentatorom  , już dawno znikneła z oczu wizja ,ze katastrofa smolenska mogła być  efektem nieszczesliwego wypadku czy splotu wielu nieumyślnych okolicznosci. Czy w ich dociekaniach i rozważaniach pojawia się jeszcze czasami perspektywa , ze może ten Tusk z Sikorskim , to nie jacyś agenci i półzbrodzniarze  a zwykli ludzie i samolot po prostu rozwalił się  w wyniku błedow człowieka ? Niestety , jakoś tego nie zauważam. Dominuje jedna wizja ...Desdemona jest winna i wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują . Udusić psie krwie!!!

Przypominam wszystkim ...Bohater dramatu Szekspira tak się w swoją wersję wkręcił , ze się zapętlił...Nie twierdze ,ze  powinniście przestać drażyć ...Proponuję jednak pamietać ,ze wasza Desdemona może być niewinna...Otello na chwile przed zbrodnią tez był pewien swoich racji...

Proszę was , pomyślcie o tym.

 

eryk wiking
O mnie eryk wiking

Ten blog bierze udział w konkursie na blog 1000-lecia.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (13)

Inne tematy w dziale Polityka