14 obserwujących
535 notek
262k odsłony
62 odsłony

Jak zawojować świat? Od jutra cały glob pod polską jurysdykcją

Wykop Skomentuj1

Z cyklu: Ambitna polska polityka mocarstwowa. 

Jak podaje dzisiejsza Rzeczpospolita, "rząd zajmie się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji ustaw: o Instytucie Pamięci Narodowej i o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary. Według lutowej, pierwotnej wersji projektu, za użycie zwrotu miało grozić do 5 lat więzienia. Krytycznie odniósł się do tego jednak MSZ i Rządowe Centrum Legislacji.
Aktualny projekt zakłada wprowadzenie kar za stosowanie określenia "polskie obozy". Zgodnie z projektem do prawa karnego zostałoby wprowadzone nowe przestępstwo: "publicznego i wbrew faktom przypisywania Rzeczypospolitej Polskiej lub narodowi polskiemu odpowiedzialności lub współodpowiedzialności za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie".
Za popełnienie takiego czynu groziłaby grzywna lub do 3 lat więzienia. Taka sama kara ma grozić również temu, kto "w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni". Według uzasadnienia, takimi wypowiedziami byłoby np. "drastyczne minimalizowanie" zamiaru sprawców lub skali tych zbrodni. Według projektu, nie będzie przestępstwem popełnienie tego czynu "w ramach działalności artystycznej lub naukowej". Zapisano ponadto, że nowy przepis będzie się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca - "niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu".

Według niepotwierdzonych jeszcze wiadomości, już niedługo MON powoła specjalne kommando, które na wzór izraelskich służb specjalnych, siłą (tak jak kiedyś Eichmanna) będzie sprowadzać do Polski, w celu odsiadki, osoby złośliwie nie respektujące ośmieszającego nas prawa.

http://www.rp.pl/Prawo/308159985-Rzad-we-wtorek-min-o-propozycji-kar-za-okreslenie-polskie-obozy.html#ap-1

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale