14 obserwujących
535 notek
262k odsłony
106 odsłon

Aktualna lista spiskowych teorii A. Macierewicza

Wykop Skomentuj1

Wedug Antoniego Macierewicza katastrofa smoleńska nie była  zwykłym wypadkiem lotniczym, ale zamachem przeprowadzonym przez potajemnie współdziałających ze sobą Putina i Tuska. Celem zamachu miało być uśmiercenie Lecha Kaczyńskiego. 
Od kwietnia 2010 roku do dziś, Antoni  Macierewicz opracował i spopularyzował 9 teorii, które rzekomo popierają jego tezy.  W kolejności: początkowo  twierdził, że była to (1) sztuczna mgła. Później, że (2) bomba E (pole elektromagnetyczne uszkadzające urządzenia elektroniczne na pokładzie samolotu). Kilka miesiecy potem uznał, że przyczyną wypadku było (3) celowe zablokowanie układu sterowania (prawa autorskie dzieli tu wspólnie z dr. Drozdowiczem). Czwarta teoria Macierewicz mówiła o wirusie w pokładowym komputerze. Piąta, o celowym zakłóceniu działania aparatury naprowadzajacej (miała  rzekomo błędnie informować o położeniu samolotu). Szósta mówiła o rozpyleniu nad lotniskiem helu (chodziło o spowodowanie utraty nośności). Siódma teoria to gołosłowne fantazje o niezależnych od siebie wybuchach na  pokładzie Tupolewa. (Według Macierewicza bomby miały być wyładowane trotylem). 
Ósma teoria, dzisiejsza, oskarża o zamach rosyjskich kontrolerów lotu (obsługę lotniska). Ile tych teorii jeszcze będzie? I czy nowe będą równie gołosłowne? Tego nikt nie wie. Wygląda na to, że wszystko zależy od potrzeb politycznych oraz fantazji ich autora.

 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale