48 obserwujących
481 notek
412k odsłon
529 odsłon

Komunikat agencji APA – na Śląsku powstanie nowa narodowość !

Wykop Skomentuj5
02.07. Warszawa (APA) -  Jak nieoficjalnie dowiaduje się agencja APA,
 
jest postęp w kwestii zagwarantowania ludności narodowości śląskiej przynależnych jej praw na jej terytorium etnicznym, pozostającym pod administracją polską.
 
W odpowiedzi na niezapowiedzianą wizytę na Śląsku polskiego polityka Jarosława Kaczyńskiego i w geście dobrej woli, RSŚ (Ruch Separacji Śląska) zrezygnował z żądania uznania przez polską administrację na Śląsku narodowości śląskiej !
 
RSŚ zgodził się na polubowne załatwienie tej drażliwej kwestii, poprzez nadanie pozostałej , zamieszkującej na Śląsku ludności, statusu narodowości gorolskiej.
 
Ludność  narodowości gorolskiej  będzie cieszyła się na Śląsku pełnią praw, włącznie z prawem do wyrażenia swojej przynależności narodowościowej.
 
W praktyce będzie się to przejawiało noszeniem przez ludność  narodowości gorolskiej naszywki z literą G na lewej, przedniej stronie odzieży wierzchniej.
 
Dla wygody dzieci  narodowości gorolskiej,  naszywka może zostać zastąpiona kolorowym znaczkiem odblaskowym w kształcie litery G, noszonym na szyi.
 
W celu poprawienia komfortu ludności  narodowości gorolskiej,  wprowadzone zostaną odblaskowe kamizelki z wyraźnym znakiem w kształcie litery G na plecach i na lewej przedniej klapie, których noszenie po zmroku przyczyni się do bezbłędnej identyfikacji osób na Śląsku obcych, a zatem narażonych na zabłądzenie.
 
Zapewnia się, że w związku z szybkim postępem technologicznym, powyższe rozwiązania będą miały charakter tymczasowy, do momentu wprowadzenia powszechnego czipowania ludności  narodowości gorolskiej  czipem w formie gustownego kolczyka , umieszczanego w lewym uchu.
 
Należy podkreślić, że w pierwszym okresie obowiązywania nowych zasad funkcjonowania ludności  narodowości gorolskiej  na Śląsku, nie przewiduje się żadnych sankcji za nienoszenie oznaczeń identyfikacyjnych w kształcie litery G.
 
Bogdan Rzetelny (APA)
APA br/
 
 

  

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale