Blog
zszywam me słowa - bez znieczulenia
fatamorgan
fatamorgan Jeśli prawda boli weź tabletkę
27 obserwujących 193 notki 467690 odsłon
fatamorgan, 13 marca 2018 r.

Tak jak zapowiedziałem Donald Trump zwolnił sekretarza stanu Rexa Tillersona

2320 11 0 A A A

Jakże widocznym jest całkowite praktycznie zaskoczenie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i tzw. "polskich mediów" faktem odwołania przez Prezydenta Donalda Trump amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona. Obyłoby się jednak bez zaskoczenia, jeśliby polski MSZ i ślepe, bo zazwyczaj nic nie widzące "polskie media" uważniej czytały i analizowały to - o czym przecież jasno i wyraźnie pisałem, zaraz po odwołaniu przez Prezydenta Donalda Trump - Toma Shannon, będącego 3 osobą (co do statusu) w amerykańskim State Departament.  

Konflikt dyplomatyczny na linii Izrael <----> Polska, po raz kolejny udowodnił i nadal udowadnia smutne fakty i realia o tym, że Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wręcz chronicznie nie posiada w odpowiednim czasie, właściwych informacji, absolutnie newralgicznych i koniecznych do efektywnego i skutecznego prowadzenia polityki zagranicznej. Pytanie, dlaczego było i nadal  jest tak, że polski MSZ tak niewiele wie o polityce zagranicznej głównego sojusznika - Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w stosunku i relacji do Polski, nie powinno być nigdy pytaniem jedynie retorycznym.

Pozwolę sobie teraz dlatego, raz jeszcze publikować tekst, który publikowałem i na tym portalu w 5 dni - po odwołaniu przez amerykańskiego Prezydenta Donalda Trump - Toma Shannon. Będącego i uznawanego do momentu zarządzania od niego rezygnacji, bezsprzecznie, lecz jak się okazało, jedynie pozornie, człowiekiem "nie do ruszenia" w amerykańskim State Departament. Publikowałem, będąc najprawdopodobniej jedyną osobą i jedynym źródłem ------> podawania tej informacji Polakom mieszkającym w kraju nad Wisłą. Narażając się w zamian na kpiny i niewybredne komentarze od wielu z was.

Czy to aby na pewno ja, anonimowy bloger piszący dla was jako @fatamorgan, powinien być dla was, aż po 5 dniach od zdarzenia - praktycznie jedynym źródłem informacji i tzw. "insides" w relacji do wagi i istoty, tak ważnych dla Polski i Polaków informacji?

To pytanie również nie powinno pozostać pytaniem retorycznym!

                                                                                        ***

Nie powinno raczej ulegać i wątpliwości dla nikogo, że Państwo Polskie w nowych realiach otwartej już, twardej, dokonywanej  za pomocą kłamstwa i pomówień - wojny ze strony Unii Europejskiej i Państwa Izrael - przeciw Polsce i Polakom, powinno bardzo stanowczo reagować. Uczynić to należy w sposób starannie przemyślany, dobrze zaplanowany, przez co ----> maksymalnie skuteczny! Koniecznym może się tu okazać, uchwalenie przez polski parlament kolejnych, poza nowelizacją ustawy dotyczącej Instytutu Pamięci Narodowej ustaw. Tak samo, jak koniecznym najprawdopodobniej będzie, wydanie i ścisłe egzekwowanie odpowiednich, całkowicie zsynchronizowanych z polityką historyczną Państwa Polskiego nakazów i dyrektyw. Jasno i precyzyjnie, dotyczących polskiej polityki historycznej i zagranicznej. Dyrektyw wydanych wszystkim (bez wyjątku) urzędom i instytucjom Państwa Polskiego. Dotyczyć to powinno w pierwszym rzędzie i przede wszystkim, prowadzania w odpowiednim, starannie zaplanowanym kierunku, polityki zagranicznej, prowadzonej przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

To bowiem ministerstwo, powinno zadbać o informowanie i propagowanie w całym świecie, ściśle współpracując, po dokonaniu odpowiednich ustaleń, z wszystkimi, bezsprzecznie mogącymi w tym pomóc, bardzo licznymi w świecie Organizacjami Polonijnymi, fundamentalnej prawdy historycznej.

Prawdy o tym, że Polska była w trakcie II Wojny Światowej jedynym krajem okupowanym przez NIEMCÓW - gdzie za jakąkolwiek pomoc Żydom, w tym nawet i podarowanie Żydom kawałka chleba, krwawi i bezlitośni niemieccy okupanci/naziści, karali Polaków natychmiastowym rozstrzelaniem. Co było przecież bezsprzecznie, dokonywaniem aktów starannie zaplanowanego przez NIEMCÓW mordu nie tylko na Żydach będących w tym czasie Obywatelami ówczesnego Państwa Polskiego, ale i mordu i eksterminacji całego Narodu Polskiego.

Wspomniane Ministerstwo Spraw Zagranicznych, lecz  przede wszystkim obecny Polski Rząd, musi jednak odejść od praktyk dokonywania polityki wewnętrznej i międzynarodowej, za pomocą i w formie żenującej i szkodliwej dla Polski i Polskiego Interesu Narodowego  "amatorszczyzny".

Należy z tymi i takimi praktykami - natychmiast skończyć!

Kraj 38 milionowy, jakim jest przecież współczesna Polska, musi natychmiast, chcąc nadal istnieć i przetrwać - wchodzić w posiadanie bieżących informacji dotyczących sytuacji i działań w innych krajach. Informacji jakże ważnych dla sprawowania rządów i prowadzenia skutecznej polityki zagranicznej (zatem i historycznej)

Mam tu na myśli przede wszystkim, oraz w pierwszym rzędzie, posiadanie w odpowiednim czasie, wszelkich informacji, dotyczących  sytuacji wewnętrznej  i polityki zagranicznej, prowadzonej aktualnie = w realnej rzeczywistości, przez Polski głównego sojusznika. Takim zaś, bezsprzecznie są i oby nadal pozostały - Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Jest to bowiem jedyny Polski SOJUSZNIK, który ze względu na swoją pozycje w świecie, wynikającą z supermocarstwowej, dominującej i nie mającej swojego odpowiednika, druzgocącej siły swojej armii, jako jedyny kraj/sojusznik, jest wstanie skutecznie zabezpieczać w obecnych,  burzliwych czasach - bezpieczeństwo terytorialne naszej wspólnej Ojczyzny - Polski.

Opublikowano: 13.03.2018 18:24. Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 18:36.
Autor: fatamorgan
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Oświadczenie : Autor notek i komentarzy oświadcza publicznie i stanowczo, że nie jest Fatamorganem. Autora. własne opinie, nie są wyrażane na tym blogu. Wszystkie notki i komentarze są tylko i wyłącznie opiniami fikcyjnej postaci literackiej, zwanej fatamorgan. Jedynie tak zatem, mogą być odbierane.Osoba, pisząca notki i komentarze, nie wyraża żadnych swoich prywatnych opinii, ani nie bierze odpowiedzialności pod żadną postacią, za teksty pisane przez nią w formie jedynie fikcji literackiej. Jako, ze osoba pisząca, jest osobą fizyczną a fatamorgan jest fikcyjną postacią stworzona jedynie w celu przekazu literackiego. Zatem Fatamorgan, to fikcyjna postać, której istnienia nie ma w rzeczywistym, fizycznym, dotykalnym świecie. Wszelkie podobieństwa do faktów, zdarzeń, lub osób nawet w przypadku pozornej zgodności z faktami lub osobami rzeczywistymi, są jedynie przypadkowe.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @ram  Zasadna, oparta na historycznych faktach i przez to - bardzo słuszna jest ta Pana uwaga.
  • @echo24  Panie Pasierbiewicz! Nie kwestionując Pana stawiennictwa w urzędzie...
  • @echo24  Po tej (tego typu) odpowiedzi, nie pozostaje nic innego - jak jedynie sugestia....

Tematy w dziale Polityka