50 obserwujących
293 notki
519k odsłon
  395   0

Rząd Tuska promuje matematykę - gigantyczny przekręt?

Kampania promująca matematykę wykupiona przez rząd głównie w prywatnych TV - a jej największą część w niszowej stacji - na kilometr śmierdzi gigantycznym przekrętem.

 

Dlaczego? Po pierwsze kampania będzie prowadzona na kanale TV4 o godzinie 18.55. Kanał jest niszowy, niewielki odbiór gwarantowany. Bez sensu. Ile by to kosztowało i tak forsa idzie ewidentnie w błoto. Po drugie – właśnie koszta. Pracownik TV Bogdan Miś, który ćwierć wieku spędził na różnych dość ważnych stanowiskach w TVP, twierdzi że około 20 tys. złotych na odcinek to gigantyczna kwota. Kampania ta zaplanowana jest na 75 odcinków czyli powinno to kosztować góra 1,5 miliona złotych. Koszty zakupu czasu antenowego w niszowej telewizji nie powinny przekroczyć kilku milionów, zwłaszcza że zamówienie jest duże. Drugą część kampanii stanowią reklamy w większej ilości mediów, tu koszty mogą wynieść nieco więcej. Tymczasem koszty kampanii zaplanowano na aż 113 milionów złotych. Ze środków UE, czyli także naszych. Dlaczego nie pokaże tej kampanii należąca do Państwa TVP, tylko pieniądze są wyprowadzane do stacji należącej do holdingu Polskie Media Andrzej Kuchara, w której 90% należy do telewizji Polsat i ok. 9% posiada spółka TVN???

 

Współdziałające w tej sprawie Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz agencje DDB Warszawa i Optimum Media OMD powinny rozliczyć się z tych monstrualnych pieniędzy przed opinią publiczną. Powinny być ujawnione szczegóły: kto wziął jakie honoraria, ile wyniosły marże, ile kosztowała produkcja w rozbiciu na poszczególne pozycje wykonawcze. Głos powinny zabrać przedstawiciele organów Państwa: rządu, NIK, organów ścigania.

 

Filip Stankiewicz

 

Źródła:


Oparłem się w znacznej mierze na artykule Pana Bogdana Misia oraz informacjach medialnych:

http://alfaomega.webnode.com/products/bogdan%20mi%C5%9B:%20s%C5%82adam%20donos%20obywatelski
http://www.marketing-news.pl/message.php?art=25031
http://pl.wikipedia.org/wiki/TV_4
http://wiadomosci.onet.pl/2128077,11,1,1,,item.html
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/spoty-i-program-w-tv4-promuja-mature-z-matematyki

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale