50 obserwujących
293 notki
521k odsłon
  795   0

Manipulacja Gazety Wyborczej i Faktu w sprawie katastrofy

Na stronie głównej gazeta.pl widnieje tytuł: „Strzały na filmie z katastrofy to wybuchy amunicji pistoletów BOR”. Jest to ewidentna manipulacja, nie wynika to z treści artykułu, zresztą nawet tytuł po otwarciu artykułu jest inny: „Strzały na miejscu katastrofy to najprawdopodobniej wybuchy amunicji z pistoletów BOR”. Wstęp artykułu jest jeszcze ostrożniejszy, możemy przeczytać, że prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski pytany o strzały, jakie słychać na jednym z filmów nakręconych tuż katastrofie stwierdził, że pod wpływem temperatury z płonącego paliwa lotniczego mogło dojść do eksplozji amunicji. Natomiast zacytowana wypowiedź prokuratora także nie zawiera słowa „najprawdopodobniej”: „- Nie mogę wykluczyć, że pod wpływem pożaru i wysokiej temperatury z płonącego paliwa lotniczego ta amunicja mogła eksplodować.”

Jak z tego widać tytuł na stronie głównej, ani treść artykułu nie pokrywa się z wypowiedzią prokuratora. Poza tym przecież na filmiku słychać również głosy w języku polskim, słychać odgłosy przypominające przeładowanie broni, widać postacie w tym część z nich w kontekście wskazującym na to, że są to ludzie z samolotu. Opisałem to w poprzednim moim wpisie, więc nie będę powtarzał:

http://filipstankiewicz.salon24.pl/171706,to-mogl-byc-zamach-najwieksze-watpliwosci

Jeśli Gazeta Wyborcza chce zakwestionować wagę filmiku to jest to mało wiarygodne, ponieważ inne jego elementy wskazują na to, że nie była to wybuchająca amunicja. Zresztą zapewne dlatego filmik wyemitowano w rosyjskiej telewizji z wyciszonymi strzałami i krzykami (link we moim wpisie). Wiemy, że władze Rosji czuwają nad przekazem mediów, a zwłaszcza telewizji – kto i dlaczego uznał, że należy te odgłosy wyciszyć? Może tym się powinna zainteresować „Gazeta Wyborcza”, a nie jedynie cytowaniem wypowiedzi prokuratora w dodatku z nieadekwatnym tytułem?

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7803866,Parulski__Strzaly_na_miejscu_katastrofy_to_najprawdopodobniej.html

Również tytuł w Fakcie przesądza sprawę niezgodnie z treścią artykułu: "W Smoleńsku wybuchła amunicja":

http://www.fakt.pl/W-Smolensku-wybuchla-amunicja,artykuly,70069,1.html


Filip Stankiewicz
 

Lubię to! Skomentuj51 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale