50 obserwujących
293 notki
518k odsłon
1494 odsłony

Media wycięły kompromitującą część wypowiedzi Komorowskiego

Wykop Skomentuj31

Podczas obchodów 30. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w Szczecinie Bronisław Komorowski powiedział: "Nie tylko Amerykanie mają statuę wolności, ale my też mamy swoją wielką, wspaniałą statuę wolności, a tą statuą wolności są przecież portowe i stoczniowe dźwigi, które widać z daleka, które świadczą o tym, że potrafiliśmy wznieść Polskę wysoko".

Tymczasem znaczna część mediów podała wersję bez słowa „stoczniowych”, kluczowe zdanie w wersji ocenzurowanej wygląda tak: „To portowe dźwigi, które świadczą o tym, że potrafimy wznieść naszą Polskę wysoko”.

Oczywiście to jedno słowo zmienia wszystko - wersja ocenzurowana nie zawiera nic szokującego, zaś prawdziwa totalnie kompromituje prezydenta Komorowskiego, ponieważ to rząd przez niego popierany zlikwidował tę stocznię w czasie kiedy Komorowski pełnił bardzo ważną funkcję w Państwie - zatem uznanie przez niego symbolu upadku za symbol wolności i nadziei jest czymś niewyobrażalnym, surrealistycznym, po prostu kompletnym nonsensem.

Słowa Komorowskiego ocenzurowały m.in. „Gazeta Wyborcza”, Onet.pl, „Super Express”. Ciekawe jest w tym kontekście ile mediów poda informację o pierwszej wpadce Bronisława Komorowskiego podczas wizyty zagranicznej:

Pierwsza wizyta zagraniczna w Brukseli i pierwsza wpadka. Parlament Europejski zamieścił na swoich stronach filmik z wizyty Bronisława Komorowskiego. Gdy unijni urzędnicy witają go po angielsku od odpowiada: - Dziękuję bardzo! Gdy politycy pozują do zdjęć - szef Parlamentu Europejskiego instruuje prezydenta: Ściskamy łapy!
http://ec.europa.eu/avservices/player/streaming.cfm?type=ebs&sid=164499
http://www.fakt.pl/Pierwsza-wizyta-Komorowskiego-i-pierwsza-wpadka-,artykuly,81192,1.html

Gdyby to samo zrobił ś.p. Lech Kaczyński byłby to zapewne jeden z tematów dnia, a w każdym razie wyemitowałoby to wiele mediów - telewizji, stacji radiowych, portali internetowych, nie obyłoby się bez dowcipów z nieporadności prezydenta. W przypadku Komorowskiego jest raczej cisza, ale jeszcze nie jest za późno - dziennikarze pokażcie, że nie mają racji ludzie mówiący o Was źle, opisujący Was jako ludzi spolegliwych wobec PO, WSI, porównujący Was do dziennikarzy z okresu PRL.

Prawdziwą wersję słów Komorowskiego podał na przykład dziennik.pl
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/300198,warto-bylo-uczestniczyc-w-ruchu-solidarnosci.html,1,5

Linki do tekstów ważnych mediów zawierających ocenzurowaną wersję słów Komorowskiego:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,8307729,Komorowski__mamy_nasza_Statue_Wolnosci.html
http://wiadomosci.onet.pl/2215305,11,mamy_w_polsce_statue_wolnosci,item.html
http://m.se.pl/wydarzenia/kraj/bronisaw-komorowski-portowe-dzwigi-to-polska-statu_151613.html
http://www.gadu-gadu.pl/5510492862684486731/swieto-solidarnosci-bez-walesy

Filip Stankiewicz
 

Wykop Skomentuj31
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale