50 obserwujących
292 notki
517k odsłon
403 odsłony

Spełnione, spełniane i rzekomo złamane obietnice wyborcze prezydenta Dudy i PiS

Wykop Skomentuj6

Dowodem na dobre intencje Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy jest to, że realizują obietnice wyborcze - inne partie i prezydenci RP tego nie robili (na przykład PO i Komorowski obiecywali zmniejszenie podatków, biurokracji i nie podnoszenie wieku emerytalnego, a zwiększyli i podatki i biurokrację i wiek emerytalny, Wałęsa obiecywał 100 milionów starych złotych dla każdego). Warto to docenić, bo te obietnice są dobre, więc ich realizacja gwarantuje pomyślność naszego kraju. Wśród zrealizowanych i realizowanych obietnic są: program rodzina 500+ (jest konieczny, bo mamy katastrofę demograficzną - bez niego zabraknie w przyszłości pieniędzy na ZUS i spadnie znaczenie naszego kraju. A według GUS nie dojadało ok. pół miliona dzieci - 500+ to wybawienie dla nich. Rodzice nie muszą brać już drogich chwilówek czy kupować na zeszyt. Gdyby przyznano środki na każde pierwsze dziecko byłaby to znacznie mniejsza kwota, zatem impuls do starania się o kolejne dziecko byłby znacznie słabszy), zniesienie przymusu szkolnego dla 6 latków, zakaz zabierania dzieci z powodu biedy, likwidacja Ministerstwa Skarbu, wyższe kary dla gwałcicieli, koniec z samowolą komorników, koniec z lichwą, nie przyjmowanie często groźnych imigrantów, ustawy uszczelniające system podatkowy (dotąd traciliśmy kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie na wyłudzaniu podatku VAT, według NIK w 2015 roku było to około 80 miliardów złotych czyli ponad 4 razy więcej niż pójdzie w tym roku na program rodzina 500+. https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-przeciwdzialaniu-wyludzaniu-vat.html Również kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie tracimy na unikaniu podatków przez zagraniczne koncerny, które długie lata nie wykazują zysków, tak jakby działały charytatywnie. Budżet rocznie traci z tego powodu nawet 46 mld złotych http://www.newsweek.pl/biznes/zagraniczne-firmy-unikaja-placenia-podatkow-w-polsce-nawet-46-mld-strat,artykuly,379775,1.html ).

 

Jest też ustawa zwiększająca śmieszne teraz kary za wyłudzanie milionów i miliardów z VAT. Jest minimalna stawka godzinowa - 12 złotych. Jest dostęp do administracji przez internet poprzez internetowe konto bankowe, dzięki czemu my miliony podatników oszczędzimy czas i pieniądze (na kosztach dojazdu, a część na zarobkach, które straciliby w czasie dojazdów i pobytu w urzędach). Przesądzony jest wzrost minimalnych emerytur do 1000 złotych miesięcznie, a więc nawet ponad 100 złotych miesięcznie. Zaczęła pracę komisja śledcza do wyjaśnienia afery Amber Gold. Ma być połączenie podatku PIT ze składkami na ZUS i NFZ co uprości system i da spore oszczędności, obniżony wiek emerytalny i wyższa kwota wolna od podatku, jest obniżenie zarobków zarządów spółek Skarbu Państwa, będzie reforma służby zdrowia (między innymi nie będzie trzeba być ubezpieczonym - to było złamanie Konstytucji), likwidacja gimnazjów do których młodzież trafia w najbardziej buntowniczym okresie życia, Obrona Terytorialna (znacząco tańsza od regularnej armii, a skuteczna), będzie ok. 100 ułatwień dla biznesu czyli zmian przepisów krępujących przedsiębiorczość - mniej biurokracji! Koniec z ograniczeniem służby wojskowej do 12 lat przez co osłabiałaby się nasza i tak zbyt mała armia. Na szczycie NATO udało się uzyskać stacjonowanie wojsk NATO (konkretnie USA) w naszym kraju. Jest ożywienie Grupy Wyszehradzkiej, co zapewnia nam większą siłę przebicia w UE. Sąd nie będzie mógł wyłączyć jawności procesu bez zgody prokuratora - oznacza to mniej krzywdzących wyroków sądowych, a jeśli dobro pokrzywdzonego wymagałaby utajnienia procesu prokurator zgodzi się na to. Polskim małym i średnim firmom PiS obniży z dniem 1 stycznia 2017 roku podatek CIT z 19% do 15%. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę:http://wgospodarce.pl/informacje/29615-prezydent-podpisal-nowele-obnizajaca-cit-dla-malych-firm-do-15-procZaczęły się prace nad programem „Mieszkanie +”, dzięki któremu mają powstać tanie mieszkania na wynajem. Jak widać jest tego sporo.

 

Jedyna obietnica z łatwych do szybkiego spełnienia o której złamanie oskarżają prezydenta RP to brak ustawy o przewalutowaniu kredytów walutowych, ale Kancelaria Prezydenta wyraźnie mówi, że została ona tylko odłożona o rok z powodu Brexitu i trudnej sytuacji na rynku kredytów we Włoszech. Jej wprowadzenie teraz mogłoby spowodować problemy gospodarcze naszego kraju. Zatem krytyka jest nieuzasadniona, jeśli by prezydent nie spełnił tej obietnicy za rok to będzie to jeszcze przed wyborami, więc będzie czas, aby Andrzeja Dudę z tego i oczywiście innych działań rozliczyć. Z kolei Prawu i Sprawiedliwości zarzuca się, że złamało obietnicę, że to Jarosław Gowin będzie ministrem obrony - tymczasem Beata Szydło powiedziała: „Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa MON w moim rządzie jest Jarosław Gowin”. Zatem niezależnie czy Jarosław Gowin sam wybrał ministerstwo nauki (bo przecież przed wyborami nie ustalano pełnego składu rządu) czy - jak twierdzą przeciwnicy - była to zagrywka, to Prawo i Sprawiedliwość nie złamało obietnicy wyborczej, bo nie było to zapewnienie na 100%.http://niezalezna.pl/71695-jaroslaw-gowin-przyszlym-ministrem-obrony. Pojawia się jeszcze zarzut, że PiS złamało obietnicę nie odrzucania projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu - tymczasem kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości głosowało za skierowaniem projektu dopuszczającego aborcję do drugiego czytania, a nie mogło zmusić posłów do głosowania „za” w tej sprawie dotyczącej sumienia (choć nie chodziło o przyjęcie ustawy, to wielu posłów odbierało to jako formę aprobaty projektu). Nie znam przypadku, aby któryś z posłów obiecywał, że nie odrzuci projektu obywatelskiego w pierwszym czytaniu i to zrobił, a nawet jeśli jakiś poseł lub jacyś posłowie osobiście to obiecywał (obiecywali), to trudno obciążać jego (ich) postępowaniem całe ugrupowanie.

 

Filip Stankiewicz

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale