50 obserwujących
292 notki
516k odsłon
311 odsłon

PiS postępuje dobrze wymieniając kadry w różnych instytucjach

Wykop Skomentuj5

Pojawiają się zarzuty, że Prawo i Sprawiedliwość skupia się na obsadzaniu stanowisk zaufanymi ludźmi - tymczasem to tylko środek do celu jakim jest reformowanie Polski. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ludzie obsadzani przez PO-PSL, a wcześniej SLD w różnych instytucjach Państwa oraz spółkach Skarbu Państwa często nie byli kompetentni, a PiS miał też prawo mieć wątpliwości co do ich uczciwości (a nawet bardzo zdolny człowiek, ale nieuczciwy nie zarządza dobrze, bo swoje zdolności wykorzystuje do okradania danej instytucji czy spółki - ukradnie więcej od mniej utalentowanego). Lepszy człowiek również kompetentny, ale co do którego mamy przekonanie, że będzie uczciwy. Prawie każdy do swojej firmy by wziął osobę, którą zna i jej ufa jeśli jest dobra, a nie kogoś obcego nawet jeśli wyglądałoby na pierwszy rzut oka, że może być trochę lepszy.

 

Zaś ludzie idący do Prawa i Sprawiedliwości z reguły robili to z pobudek ideowych, nieuczciwi wiedzieli, że Prawo i Sprawiedliwość budujące swój wizerunek na kwestii uczciwości nie będzie tolerowało przestępstw (nawet jeśliby chciało), bo to by było samobójstwo ugrupowania. Jarosław Kaczyński stwierdził, że dotarły do niego informacje o podejrzeniach i CBA sprawdzi umowy Spółek Skarbu Państwa z lat 2015-2016. To przykład, że Prawo i Sprawiedliwość w przeciwieństwie do wszystkich innych ugrupowań naprawdę chce uczciwego Państwa.

 

Nie znam na razie doniesień o niekompetencji osób nominowanych przez PiS na różne stanowiska (choć oczywiście jakaś niewielka ich liczba może się zdarzyć) poza negatywną oceną pracy nowego prezesa stadniny w Janowie - jednak w jego przypadku ta krytyka nie była oparta na faktach, bo zarzucono mu to, że padły trzy klacze. Nie ma dowodów, że to prezes jest temu winny, a co roku w tej i innych stadninach ponosi śmierć wiele koni. Zaś biegły nie znalazł winnych: http://fakty.interia.pl/polska/news-jest-opinia-bieglego-ws-koni-z-janowa-podlaskiego,nId,2291717?parametr=polecamy&iwa_source=rek:3 W dodatku wbrew rozpowszechnianym w mediach opiniom, że poprzedni prezes był świetnym profesjonalistą niezależnie powstałe raport oraz tekst w gazecie „Dziennik” wykazały nieprawidłowości w tej stadninie. Tu raport: http://www.gazetapolska.pl/34768-stajnie-augiasza , a tu artykuł: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/519939,na-zapleczu-stadniny-w-janowie-podlaskim-reportaz.html Zarządzający stadniną są też obwiniani za błędy aukcjonera podczas aukcji w stadninie, który nie podał kto kupił jedną z klaczy i musiano ją licytować ponownie - tymczasem aukcjoner ten nie jest w żaden sposób związany z Prawem i Sprawiedliwością, a cieszył się dużą renomą, dlatego go zaangażowano.

 

Filip Stankiewicz

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale