Agnieszka Moryc Agnieszka Moryc
236
BLOG

5 powodów, dla których warto otworzyć rachunek w szwajcarskim banku

Agnieszka Moryc Agnieszka Moryc Gospodarka Obserwuj notkę 1
Konta w szwajcarskim banku to synonim bezpieczeństwa. Takie rachunki otwierają wszyscy, którym zależy na zabezpieczeniu zdeponowanych środków i swoich danych. Rachunki bankowe w Szwajcarii posiadają osoby fizyczne i firmy z całego świata. Legendarna szwajcarska bankowość premium to również bezpieczna, szybka i niezawodna platforma bankowości online, co znacznie ułatwia zarządzanie zdeponowanym kapitałem.

Dlaczego Polacy coraz chętniej zakładają rachunki bankowe w szwajcarskich bankach?

Niezachwiane podstawy kapitałowe i neutralna postawa szwajcarskiej jurysdykcji to podstawa poufności i bezpieczeństwa, które do niedawna dostępne było tylko dla najzamożniejszych. Dziś okazuje się, że konto w szwajcarskim banku może otworzyć praktycznie każdy, a sytuacja w regionie powoduje, że zainteresowanie rachunkiem w szwajcarskim banku rośnie z dnia na dzień. Dlaczego warto otworzyć konto w Szwajcarii?

- Bo jest to możliwe i stosunkowo niedrogie.
- Ponieważ za rozsądną cenę można kupić poufność i bezpieczeństwo, na poziomie, który wydaje się być niedostępny gdzie indziej w połączonym świecie.
- Konto w szwajcarskim banku pozwala zdywersyfikować portfel (nie trzeba trzymać wszystkich oszczędności w jednym banku).
- Dostęp do środków online – bezpiecznie i wygodnie z każdego miejsca na świecie.
- Niski wkład inicjalny – minimalna wartość depozytu inicjalnego już od 5000 CHF.

Konto w szwajcarskim banku dostępne dla przeciętnego Kowalskiego

Konta w szwajcarskich bankach kojarzą się z fortunami najbogatszych. Uważa się, że bezpieczeństwo i anonimowość to coś, za co wiele osób jest w stanie zapłacić wysoką cenę. Jednocześnie w połączonym świecie szwajcarska jurysdykcja cały czas wydaje się gwarancją tego, że zdeponowane środki i dane właścicieli rachunków nie zostaną ujawnione do wiadomości osób trzecich. Okazuje się, że od jakiegoś czasu tego rodzaju usługi interesują coraz większe grono osób, które mogłyby być uznane za przysłowiowego zwykłego Kowalskiego. Szwajcarska bankowość premium jest dostępna w końcu dla każdego. Wystarczy otworzyć rachunek i wnieść depozyt w minimalnej wysokości, aby cieszyć się zaletami i korzyściami płynącymi z posiadania numeru konta w szwajcarskim banku.

Czy pieniądze w szwajcarskim banku są bezpieczne?

Jest kilka czynników, które wpływają na to, że powszechnie uważa się, że pieniądze w szwajcarskich bankach są bezpieczne.

- Po pierwsze, Szwajcaria jest krajem politycznie neutralnym i stabilnym ekonomicznie Od 500 lat Szwajcarzy nie uczestniczyli w żadnej wojnie, nigdy nie było tu wysokiej inflacji czy nacjonalizacji majątków. Dlatego nawet wtedy, gdy świat pogrąża się w wojnie lub kryzysie ekonomicznym, można być pewnym, że pieniądze w Szwajcarii pozostaną nienaruszone.
- Oprócz tego większość tzw. „cantonal banks” np. Postfinance.ch czy Zurcher Kantonalbank, ubezpiecza środki klientów na kwotę 100 000 CHF.
- Co najważniejsze, największe szwajcarskie banki, takie jak Credit Suisse czy UBS Switzerland uznaje się za tak potężne, że nie wydaje się możliwe, aby cokolwiek mogło zagrozić ich płynności.

Bezpieczeństwo i gwarancja neutralności sprawiły, że szwajcarskie banki stały się rozwiązaniem dla wszystkich szukających bezpiecznego miejsca do deponowania swoich środków. W szwajcarskich bankach konta zakładały i zakładają osoby prywatne i przedsiębiorcy z całego świata.

Czy w Szwajcarii obowiązuje tajemnica bankowa?

Szwajcarskie bank oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa i poufności we współczesnym połączonym świecie. Trzeba jednak mieć świadomość, że kilka lat temu, ulegając presji Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec, Szwajcaria podpisała umowy mające na celu zwalczanie oszustw podatkowych. Tak więc dzisiaj, w razie podejrzeń szwajcarskie banki są zobligowane do współpracy z zagranicznymi władzami.

Jednak mimo to ujawnianie informacji o rachunkach klientów przez bank, jest w Szwajcarii nadal nielegalne. Trudno mówić więc o upadku mitu tajemnicy bankowej w Szwajcarii, ale warto zwrócić uwagę na to, że w przeszłości miały miejsce wydarzenia, które doprowadziły do wycieku danych na temat właścicieli rachunków szwajcarskich banków. Jeden z takich, nazwijmy to, incydentów, miał miejsce w 2008 roku. Wtedy to bank Julius Baer przekazał dane oraz historię operacji właścicieli rachunków założycielowi Wikileaks.

Od tego czasu byliśmy świadkami wielu głośnych afer związanych z wyciekiem danych klientów szwajcarskich banków. Wiele wskazuje na to, że z tego powodu szwajcarska tajemnica bankowa przez niektórych będzie rozpatrywana już zawsze jako zjawisko charakterystyczne dla strefy legend. Niemniej jednak trudno wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś lub jakaś instytucja uzyskuje informacje w tym zakresie na temat zwykłego Kowalskiego.

Cantonal banks ubezpieczają środki klientów na kwotę 100 000 CHF

Ubezpieczenie depozytu to świetne rozwiązanie dla tych, których celem jest ograniczenie ryzyka utraty środków. Niezależnie od estymy, jaką otoczona wydaje się być branża finansowa, ubezpieczenie środków do określonej kwoty zachęca zamożnych do dywersyfikowania portfela rachunków bankowych. Ograniczona wartość ubezpieczenia powoduje, że wiele osób deponuje środki w kilku bankach, tak aby w razie czego mieć możliwość dochodzenia swego od ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie środków i niska minimalna wartość depozytu, jaka obowiązuje obecnie przy zakładaniu konta w szwajcarskich bankach, motywuje rosnące grono zwykłych Kowalskich do deponowania środków tam, gdzie zapewne zrobiłby to sam James Bond.

Po sprawdzeniu oferty dobrych szwajcarskich banków okazuje się, że zalet, których filarem jest bezpieczeństwo i tajemnica jest znacznie więcej. Dobre szwajcarskie banki oferują m.in. rewelacyjną infrastrukturę do bankowości online. Klienci zakładający konta w szwajcarskich bankach zwracają uwagę również na swobodny dostęp do środków, korzystne transakcje walutowe oraz na szybki bezpieczny i komfortowy system transferów zagranicznych.

Najnowocześniejsza międzynarodowa bankowość online na świecie

Konta w szwajcarskich bankach zakładają dosłownie wszyscy. Dzisiejsza bankowość w wydaniu premium to również bezpieczna, szybka i prosta bankowość elektroniczna. Szwajcarskie banki oferują swoim klientom innowacyjne rozwiązania, które gwarantują anonimowość i bezpieczeństwo niezależnie od tego, z którego zakątka świata pochodzi i loguje się właściciel rachunku. Rewelacyjna bankowość elektroniczna szwajcarskich banków może być sporym ułatwieniem także dla przedsiębiorców realizujących transakcje międzynarodowe. Dostęp do środków online i możliwość zarządzania rachunkiem we własnym zakresie to zaleta, która sprawia, że szwajcarskie rachunki stają się dostępne dla większego grona klientów. Dzięki temu można dywersyfikować strukturę finansów prywatnych czy firmowych, tak aby dopasować ją do wyzwań, jakie stawia transfer kapitału pomiędzy partnerami korzystającymi w tym zakresie z różnych rozwiązań dostępnych na świecie.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby założyć konto w Szwajcarii?

Żeby otworzyć rachunek bankowy w szwajcarskim banku, wystarczy przesłać odpowiedni formularz wraz z załącznikami. Formalności można załatwić przez pełnomocnika. Jednym z lepszych i bezpieczniejszych sposobów na rozpoczęcie współpracy ze szwajcarskim bankiem wydaje się skorzystanie z pomocy profesjonalisty, który zajmuje się obsługą osób fizycznych i firm na terenie Szwajcarii. Okazuje się, że otwarcie rachunku w szwajcarskim banku to jeden z częściej rekomendowanych sposobów na zabezpieczenie środków prywatnych. Dywersyfikacja struktury rachunków bankowych może okazać się korzystna także pod wieloma innymi względami. Zastanawiając się nad tym, czy otworzyć konto w Szwajcarii, warto skorzystać z konsultacji z profesjonalistami, którzy m.in. w ten sposób zabezpieczają środki i prywatność swoich klientów.

Wystarczy 5000 CHF, wniosek i załączniki

Oprócz wniosku i kilku załączników do założenia konta w szwajcarskim banku konieczne jest wniesienie depozytu inicjalnego. W zależności od przeznaczenia rachunku, minimalna wartość depozytu inicjalnego może wynosić od 5000 CHF w górę. Wybór najlepszego rodzaju rachunku bankowego zależy od przeznaczenia rachunku. Różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami rachunków w szwajcarskich bankach, warto omówić z wybranym pełnomocnikiem, który pomoże nam załatwić wszystkie formalności i doradzi, jak optymalnie zorganizować strukturę rachunków bankowych, aby w pełni zabezpieczyć środki i zapewnić optymalny sposób ich transferu.

Ekspert w zakresie legalnej optymalizacji podatkowej, księgowości i rozwiązań typu offshore dla polskich przedsiębiorców. Jako znawca i praktyk biznesu dzieli się wiedzą także na łamach mediów zewnętrznych, m.in. Puls Biznesu, InnPoland, Infor, MamBiznes.News, Gazeta MŚP, Polish Express.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka