Hanna Foltyn-Kubicka Hanna Foltyn-Kubicka
80
BLOG

Msza Święta w intencji Witolda Pileckiego

Hanna Foltyn-Kubicka Hanna Foltyn-Kubicka Polityka Obserwuj notkę 1

Hanna Foltyn – Kubicka serdecznie zaprasza do Gdańska na Mszę Świętą upamiętniającą postać i czyny rotmistrza Witolda Pileckiego

 

Szanowni Państwo,

 

Mam zaszczyt zaprosić na Mszę Świętą w intencji rotmistrza Witolda Pileckiego, która odbędzie się w niedzielę, 24 maja o godzinie 19:00 w kościele Świętego Jakuba w Gdańsku przy ul. Łagiewniki 63.

 

Tego dnia przypada wigilia sześćdziesiątej pierwszej rocznicy zamordowania przez komunistycznych oprawców prawdziwego patrioty, uczestnika wojny z dwoma totalitaryzmami, człowieka niesamowitej wiary i odwagi. Powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby to właśnie Witold Pilecki oraz jemu podobni, często bezimiennie bohaterowie, stali się wzorami, które będzie chciało naśladować młode pokolenie – zwłaszcza teraz, gdy brakuje autorytetów i wzorów, na których młodzież może budować swój światopogląd.

 

W tym miejscu chciałabym podkreślić coś, co powtarzałam wielokrotnie, ale co ma ogromne znaczenie: Witold Pilecki nie jest własnością jakiegoś ugrupowania czy partii politycznej. Jego czyny i spuścizna są wielką wartością wszystkich Polaków. Dlatego tak cenne i potrzebne są oddolne inicjatywy, które my – politycy – możemy tylko podchwycić i wspomagać. Tak właśnie jest w przypadku akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”, której pomysłodawcą i inicjatorem był Michał Tyrpa, prezes fundacji „Paradis Judeorum”, a którą wsparło tak wielu ludzi w całym kraju – na swój sposób i na miarę swoich możliwości. W rocznicę egzekucji Witolda Pileckiego powinniśmy wszyscy zatrzymać się na chwilę i zastanowić, co jeszcze możemy zrobić, aby pamięć o tym wielkim bohaterze przetrwała. I to nie tylko w świadomości Polaków, ale w całej Europie.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Foltyn - Kubicka

Posłanka Grupy Politycznej Unii na Rzecz Narodów(UEN). Członek - założyciel PiS Sopot, była radna, była posłanka na Sejm RP. Mieszkanka Sopotu, kolekcjonuje porcelanę.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka