35 obserwujących
1878 notek
1270k odsłon
  1687   0

Socjalizm wyznaniowy, co to?

Odpowiedź na tytułowe pytanie jest prosta. Socjalizm wyznaniowy różni się od socjalizmu ideologicznego tylko tym, że bazą narzucającą społeczeństwu ów ustrój są /w socjalizmie wyznaniowym/ politycy partii narodowo–katolickiej, a w ideologicznym politycy komunistyczni. 

I tutaj można by notkę zakończyć, ale w imię uściślenia tytułowej tezy publicystycznej zacytuję więc artykuł na temat faktu powrotu przywilejów punktowych stosownych w ocenach wartości naukowych publikacji wyróżniających wysoko intelektualistów podzielających poglądy obozu władzy w porównaniu z tymi owych poglądów nie podzielającymi.

Oto materiał publicystyczny szczegółowo to raportujący:

* Za publikacje w pismach teologicznych lub związanych z KUL - uczelnią ministra Przemysława Czarnka - naukowcy dostaną tyle samo lub więcej punktów, co za renomowane, międzynarodowe pisma naukowe. Więcej mogą dostać także za artykuł w piśmie związanym z o. Tadeuszem Rydzykiem czy czasopiśmie "Nieruchomości. Kwartalnik Ministerstwa Sprawiedliwości".

* Digital Economy Lab z Uniwersytetu Warszawskiego przygotowało analizę tego, jak rozłożyły się punkty w aktualizacji listy. Najbardziej wzrosła średnia punktacja czasopism w dziedzinie teologii, na kolejnych miejscach są filozofia oraz prawo kanonicznie.

* Zmiany bez "merytorycznego uzasadnienia"

Oświadczenie w sprawie wydała Komisja Ewaluacji Nauki, powołana właśnie m.in. w celu przygotowania projektów wykazów czasopism naukowych.

Czytamy w nim, że komisja "została zaskoczona publikacją wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, zawierającego pozycje, których Komisja nie procedowała i nie rekomendowała".

Komisja jest zaniepokojona publikacją wykazu czasopism punktowanych zawierającego liczne pozycje, które nie były konsultowane z KEN. W szczególności, w sporządzonym w dniu 9 lutego br. wykazie znalazły się 73 czasopisma, które nie były procedowane ani rekomendowane przez KEN. Ponadto, Komisja stwierdza, iż w przypadku 237 czasopism pojawiła się podwyższona punktacja, która również nie była konsultowana z KEN”.

Całość tutaj:

(www.Czarnek punktuje swoich. Pisma teologiczne i związane KUL premiowane wyżej od światowych publikacji (gazeta.pl)

Resume:

Mylili się ci /chyba/, którzy owe socjalistyczne powroty rządu PiS do obecnej polityki tej partii przypisywali p. Jarosławowi Kaczyńskiemu rzekomo z powodu jego nostalgicznego stosunku do czasu młodości tj. pisania swojej pracy doktorskiej pod kierunkiem prof. Stanisława Ehrlicha, komunisty odznaczonego Uchwałą Prezydium KRN z 20 grudnia 1946 r. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Przykład pana Przemysława Czarnka, absolwenta KUL i profesora tej katolickiej uczelni dowodzi, że nie sentymenty tylko ideologiczne poglądy i przekonania stanowią o postawie polityka.

Trudno więc wymagać od kogoś tak dogłębnie przesiąkniętego dogmatami polityki narodowo-katolickiej aby z pozycji ministra lansował w państwie ład polityczno-społeczny, którego z natury swoich przekonań jest zaciętym wrogiem.

Zasadne są zaś wątpliwości co do intencji kierownictwa państwa polskiego ustanawiającego ministrem szkolnictwa owego, tak kontrowersyjnego polityka. Ale to temat na inną notkę!

Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo