37 obserwujących
2068 notek
1344k odsłony
  399   0

Dwa oblicza Polski

Dwoma obliczami symbolizuje się człowieka dwulicowego, na którym nie można polegać z powodu jego chwiejności charakteru nie gwarantującego trwałości zasad w prezentowaniu racji wobec przedmiotu sprawy.

Ten sam dylemat mają państwa w prezentowaniu racji stanu swojego państwa w politycznej rzeczywistości świata.

Historyczny okres Polski z przełomu lat 2021/2022 obfituje zdarzeniami postrzeganymi w świecie dwojako. Niektóre zachowania są przyjmowane z uznaniem inne z dezaprobatą.

Wyrazistym obrazem takich postaw okazały się polskie zachowania wobec migrantów szturmujących granicę Polski w ucieczce przed wojnami i politycznymi pogromami w ich macierzystych krajach objętych chaosem konfliktów zbrojnych dziesiątkujących rodzimą ludność cywilną.

Pomijając zbrodnicze gry politycznych dyktatur w krajach niepokojów politycznych i etnicznych należy poznać sytuację mieszkańców tych krajów pozbawionych wszelkich praw człowieka permanentnie zagrożonego utratą życia, a w najlepszym wypadku siedzib domowych i wolności.

Zagrożeni tym wszystkim ludzie desperacko ratują swoje życie ucieczką z ojczyzny do innych krajów, wolnych od niepokojów.

Korzystając z tego zamieszania wrogi Polsce dyktator Białorusi obmyślił antypolską kampanię emigracyjną sprowadzając na naszą granicę „tabuny” uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu z oszukańczym zamiarem przepychania ich na polską stronę dla destabilizacji naszego i unijnego porządku prawnego.

Twarz pierwsza:

Polska pogubiła się w tym zamieszaniu i zareagowała tą samą bronią co Białoruś uprzedmiotawiając ludzi brutalnymi akcjami siłowymi tak sprecyzowanymi przez obserwatorów:

Oto13 form bezwzględnej przemocy wobec migrantów na granicy z Białorusią:

1. Push-backi, także rodzin z małymi dziećmi, nawet kobiet ciężarnych

2. Rozdzielanie rodzin, wypychanie nieletnich za granicę

3. Wywózki chorych ze szpitali do lasów

4. Skazywanie migrantów na tortury

5. Blokowanie/ utrudnianie medycznych interwencji

6. Blokowanie dostarczania jedzenia i pomocy uchodźcom

7. Niszczenie / kradzież telefonów lub kart sim

8. Przepychanie przez druty kolczaste

9. Przemoc fizyczna, przemoc psychiczna

10. Wpychanie do rzeki, na bagna w rezerwacie ścisłym

11. Szczucie psami

12. Zabieranie śpiworów, jedzenia

13. Przeciąganie martwych ciał

www. Jakby to nie byli ludzie. 13 form bezwzględnej przemocy polskich służb granicznych [KATALOG BEZPRAWIA]

Twarz druga:

Szczodrość Polaków wobec przybywających z Ukrainy uciekinierów wojennych jest ogromna - powiedział po czwartkowej wizycie w Polsce portugalskim mediom dyrektor generalny Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) Antonio Vitorino.

Portugalczyk, który odwiedził cztery polsko-ukraińskie przejścia graniczne zaznaczył, że konieczna jest międzynarodowa pomoc dla Warszawy.

“Widziałem tu czyny tak dużej ofiarności, tak ogromnego człowieczeństwa, że pozwalają mi wierzyć, że możliwe jest stworzenie lepszego świata” - powiedział w rozmowie z CNN Portugal Vitorino.

Szef IOM wskazując, że Polska odebrała już ponad 1,5 mln ukraińskich uchodźców podkreślił, że w perspektywie spodziewanych kolejnych fal uciekinierów wojennych z Ukrainy Warszawa powinna otrzymać jak najszybszą pomoc międzynarodową.

“Musi nastąpić duża mobilizacja ze strony wspólnoty międzynarodowej, aby wesprzeć tutejsze środowiska udzielające pomocy. W przeciwnym razie mogą pojawić się problemy w przyjmowaniu uchodźców” - podkreślił Vitorino. (PAP)

www.Szef IOM: Hojność Polaków wobec uchodźców z Ukrainy jest … - Radio Opole

Resume:

Konfederacja Ambasadorów RP zwraca uwagę, że Polskę będą obciążały nie tylko hańbiące „praktyki" na białoruskim pograniczu, w sposób paskudny „współgrające" z poczynaniami reżimu Łukaszenki. Będą one (po części już są) przedmiotem postępowań przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, Trybunałem Sprawiedliwości UE oraz innymi gremiami, zajmującymi się ochroną praw człowieka.

Jest również tylko kwestią czasu, gdy Komisja Europejska rozpocznie wobec Polski formalne postępowanie w sprawie naruszenia podstawowych przepisów unijnych dotyczących ochrony środowiska ze względu na rozpoczęcie budowy płotu/muru przez sam środek wyjątkowego, światowego dziedzictwa przyrody (Puszczy Białowieskiej).

Sprawa ta zakończy się sromotną klęską dla władz polskich, podobnie jak poprzednie postępowanie w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej (wyrok Trybunału Sprawiedliwości z 2018 r.). To bezsensowne przedsięwzięcie, niechroniące przed niczym, a kosztującego miliardy złotych, realizowane podczas galopującej inflacji, gdy powinien liczyć się każdy grosz, pozostanie symbolem zacietrzewienia politycznego i nieliczenia się z podstawowymi wartościami ludzkimi i demokratycznymi.

Oto oblicza Polski, w obrazie których jest też problem naruszania przez Polskę reguł państwa prawnego, które nie respektuje w tej materii wyroków sądowych Unii Europejskiej /TSUE/ i krajowych /SN/, co skutkuje płaceniem horrendalnych kar /milion euro dziennie za Izbę Dyscyplinarną. To wystarczyłoby na 500 plus dla 300 tys. dzieci/.

www. Kara dla Polski za Izbę Dyscyplinarną. Za milion euro można mieć 150 m autostrady dziennie (businessinsider.com.pl)

Ktoś przecież powoduje tę dwoistość polskich postaw, a toleruje polska demokracja z sejmem na czele. Dlaczego?

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale