28 obserwujących
1579 notek
1052k odsłony
959 odsłon

Bawaria tradycyjne podglebie odradzającej się brunatnej zarazy w Europie

Wykop Skomentuj89

Dobry wynik wyborczy skrajnej prawicy w Bawarii – bliźniaczej siostry faszystowskiego nacjonalizmu zrodzonego właśnie tam – jest wysoce symptomatyczne z punktu widzenia socjologii społecznej, nauki zupełnie bezradnej w ustaleniu prawdziwego źródła tej politycznej patologii odżywającej w historycznym miejscu narodzin najbardziej zbrodniczej, ludobójczej ideologii wymyślonej przez ludzi. 

Stamtąd upeniony w masowe poparcie Bawarczyków Hitler pomaszerował po władzę w całej Rzeszy Niemieckiej przyjmowany z powszechnym entuzjazmem przez „dumny naród niemiecki” uszczęśliwiony obietnicą podboju świata i ustanowienia nad nim wiecznego niemieckiego porządku.

Temu „dumnemu narodowi” zupełnie nie przeszkadzały obozy koncentracyjne powszechnie przez Niemców akceptowane ze wyrozumiałym zrozumieniem przyjmowane, jako niezbędna filtry rosowego, narodowego oczyszczenia ze skażonych napływów szkodliwych dla Niemiec ludzi obcych ras i narodowości zagrażających gatunkowi czystych Niemców wyznaczonych przez genialnego Führera na „panów świata”.

Dzisiejszym Bawarczykom też nie przeszkadza – jak się okazuje – nacjonalistyczna niemiecka partia brzydko skażonym XX wieczną historią najbardziej zbrodniczego państwa w dziejach ludzkości, utworzonego na ludobójczej, nacjonalistycznej ideologii jako strategii panowania nad światem.

Dzisiaj po takich historycznych doświadczeniach 13% niemieckim wyborcom w Bawarii także nie przeszkadza partia „Alternatywa dla Niemiec” (AfP), która chce strzelać do imigrantów i założyć Angeli Merkel kaftan bezpieczeństwa. Poza tym odczuwająca dumę z niemieckich żołnierzy, którzy walczyli w obu wojnach światowych. Dzięki tym hasłom Alternatywa dla Niemiec stała się trzecią najważniejszą partią Niemiec, zdobywając w wyborach owe ponad 13 proc. głosów

https://www.newsweek.pl/swiat/polityka/czym-jest-alternatywa-dla-niemiec-skrajna-prawica-trzecia-sila-w-bundestagu/jjjrqqy\

Po tym znaczącym sukcesie bawarskich nacjonalistów również włoscy faszyści wrócili do faszystowskiej przeszłości (starszej od niemieckiej) epatując ją takimi radosnymi komunikatami:

*„ Wicepremier Włoch Luigi Do Maio z antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd ocenił, że taki wynik to zapowiedź "politycznego trzęsienia ziemi w Europie". Drugi wicepremier, Mateo Salvini, stwierdził, że to "zwycięstwo zmiany".

* „Teraz możemy powiedzieć, że Włochy są prekursorem Europy, która się zmienia. Tak jak przyczyniliśmy się do jej założenia, będziemy na pierwszej linii, by ją odnowić. To będzie koniec polityki oszczędności i początek solidarności" - zaznaczył polityk Ruchu Pięciu Gwiazd.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wybory-w-bawarii-wicepremierzy-wloch-zadowoleni-z-wyniku,876097.html

Także entuzjazm Marine Le Pen we Francji i jej ruchu to zła wiadomość dla Europy.

Polskie doświadczenia z ostatnich trzech latach nasycone bezczelną butą polskich nacjonalistów buszujących bezkarnie na polskich ulicach (ostatnio w Lublinie) jasno wpisują się w „patologiczną normalność” analizowaną w ramach ekspertyzy pt. „Organizacje skrajne w demokratycznym państwie i społeczeństwie 2012-2013”. (Artur Lipiński Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Radykalizacja czy „patologiczna normalność”? Ugrupowania i ruchy radykalne a partie polityczne w Polsce i Europie Zachodniej).

http://www.otwarta.org/wp-content/uploads/2013/05/Lipi%C5%84ski-Radykalizacja.pdf

Te brunatne, neofaszystowskie pomruki w Europie muszą niepokoić i niepokoją różne demokratyczne środowiska, jednak bez jednoznacznie zdecydowanego wsparcia polityków środka sceny politycznej. Ich niemrawość przypomina podobne lenistwo intelektualne opozycji antyhitlerowskiej Europy początku XX wieku, co doprowadziło do katastrofy drugiej wojny światowej.

Realne zagrożenie dla Polski tym brunatnym skażeniem opisuje Paweł Krysiak tutaj: http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,24036528,najgrozniejsza-dobra-zmiana-przed-nami-przejecie-instytucji.html

W Polsce antyfaszystowskie sprzeciwy wyrażają głównie wrażliwi artyści jak:

*Leon Raczek na manifestacji „Przeciw nacjonalizmowi” w Poznaniu: „Z bólem obserwujemy to, co się ostatnio na całym kontynencie dzieje, uaktywnianie się ruchów zwanych dla niepoznaki populistycznymi, których prawdziwa nazwa jest jednak krótka i groźna – faszyzm!

*Kuba Sienkiewicz – w takim manifeście:

Przepraszam zebranych za to, że – jak wszyscy Sienkiewicze w Polsce – jestem mieszanką litewsko-tatarsko-żydowską i nie mam nawet odrobiny krwi piastowskiej.

Prawdziwi Polacy śpiewają, jak zdobywali Moskwę w 1610 r. oraz jak gonili bolszewika. Rosyjscy patrioci w swoim hymnie narodowym śpiewają, jak zagłodzili Polaków w Moskwie w 1612 r.

Angielscy nacjonaliści śpiewają o swoim światowym mocarstwie. Afrykanie i Hindusi śpiewają, jak pogonili Anglików.

Kurdowie śpiewają, jak rżnęli Turków, a Turcy – jak wieszali Kurdów.

Rewolucjoniści śpiewają, jak ścinali głowy, konserwatyści zaś układają hymny o czerwonej zarazie.

Biali rasiści wpadają w trans przy pieśniach o czystości rasy, a czarni radykałowie rzucają na białych fucki do kamer, rapując.

Polscy nacjonaliści sympatyzują z niemieckimi przeciwko Żydom i komunistom. Co prawda nie ma już ani jednych, ani drugich, ale jest braterka. Niestety, niemieccy patrioci chcą nam odebrać Ziemie Odzyskane, no ale hajlować trzeba – sojusznik jest potrzebny. Przecież nacjonalistów węgierskich jest stanowczo za mało. A teraz nacjonaliści Europy chcą mieć większość w europarlamencie. Jak już to się stanie, będą się musieli wszyscy zwrócić przeciwko sobie, każdy przeciw każdemu.

http://wyborcza.pl/7,134154,24043151,manifest-kuby-sienkiewicza.html

Chwała artystom. Polacy słuchajcie artystów i sprzeciwiajcie się „brunatnej epidemii” póki nie jest za późno! Politycy wy też!


Wykop Skomentuj89
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka