foros foros
573
BLOG

Nauczyciel zawieszony za naruszenie nietykalności cielesnej ucznia

foros foros Wychowanie Obserwuj temat Obserwuj notkę 24

"Kilka dni temu, jeden z nekielskich nauczycieli został zawieszony za naruszenie nietykalności cielesnej ucznia. Anglista jednak twierdzi, że nic złego nie zrobił.

AK(rodo - moje wyciszenie), dyrektorka Szkoły Podstawowej w Nekli, zawiesiła nauczycielka w pełnieniu obowiązków 15 marca. To efekt wydarzenia, do którego doszło na szkolnym korytarzu w styczniu ub.r. i prowadzonemu przeciwko mężczyźnie postepowania dyscyplinarnego. To wtedy nauczyciel pełniący dyżur na przerwie popchnął w ramię szóstoklasistę, który chwilę wcześniej m.in. uderzył w twarz innego ucznia.

- Gdybym wiedział, że tak to będzie później wyglądało, pozwoliłbym bić temu chłopakowi to drugie dziecko. Nie zrobiłbym nic, ograniczyłbym się do mówienia: "spokojnie", "stop", "oj, oj". To jest smutna puenta, ale to jest to, czego nauczyła mnie polska edukacja - powiedział nam zawieszony nauczyciel.

Więcej na temat tej sprawy można przeczytać w aktualnym wydaniu "Wiadomości Wrzesińskich"."

https://wrzesnia.info.pl/pl/14_kultura/721_oswiata/14526_nauczyciel-zawieszony-za-naruszenie-nietykalnosci-ucznia.html


Ciekawe są też komentarze pod notką, poniżej jeden z nich:

Nauczyciel: Uczeń powiedzial spie... bo ci wyj...

Matka ucznia: czasami przeklina

Nauczyciel: Uczeń miał sprawę sądową o zaatakowanie nauczyciela

Matka: Miał małe problemy w przeszłości


"Polska ma wielkie bogactwo wspaniałych nauczycieli, których trzeba wzmacniać. Trzeba wzmocnić w polskim społeczeństwie przekonanie, że nauczyciele są niezwykle ważni w procesie wychowania młodych pokoleń, mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o przyszłość dzieci i młodzieży"

prof. dr. hab. Przemysła Czarnek - Minister Edukacji i Nauki


"Zadaniem szkoły jest nauka i wychowanie, a nie indoktrynacja i demoralizacja jak chciałaby lewica"

dr Tomasz Rzymkowski - Wiceminister Edukacji i Nauki

******************************************************

UPD

Poniżej puenta, tym razem z Pruszkowa w reportażu stacji TVN:

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/pruszkow-gang-nastolatkow-terroryzuje-dzieci-w-pruszkowie,336728.html


foros
O mnie foros

</ script> WAU_small ('33nm7mbknmq3 ") </ script > a counter

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo