65 obserwujących
1232 notki
1222k odsłony
  2149   2

Nauczyciel ukarany za rozdzielenie bijących się uczniów

W skrócie sprawa wyglądała tak: nauczyciel podstawówki na dyżurze zauważył, że jeden chłopiec okłada pięściami drugiego. Zainterweniował, odepchnął agresora - znanego z problemów wychowawczych. Rodzice odepchniętego chłopca złożyli skargę o naruszenie nietykalności cielesnej ucznia. Sprawa ciągnęła się ponad rok. Nauczyciel został zawieszony. (O sprawie pisałem w jednym z wpisów blogowych https://naszeblogi.pl/58250-nauczyciel-zawieszony-za-naruszenie-nietykalnosci-ucznia)

W lipcu br. komisja dyscyplinarna przy wojewodzie wielkopolskim podjęła decyzję: nagana z ostrzeżeniem - czyli najniższa z możliwych kar. Komisja stwierdziła, że nie ma kompetencji by powiedzieć jak prawidłowo powinien zachować się nauczyciel w tej sytuacji.

Nauczyciel odwołał się do komisji odwoławczej przy MEiN.

Źródła:

https://radiowrzesnia.pl/radiowe-sos-bojka-w-szkole-nauczyciel-zostal-zawieszony/

https://radiowrzesnia.pl/nauczyciel-z-nekli-dostal-nagane-wciaz-nie-wie-jak-mial-sie-zachowac/

I aktualna historia: Głogów, szkoła podstawowa, podczas lekcji 15-latek kopnął nauczycielkę w nogę, uderzył ją książką, a następnie dłonią w twarz. Wezwano policję, sprawą ma zająć się sąd rodzinny, lekarze już stwierdzili, że zachowanie nastolatka to efekt zdiagnozowanej choroby

źródła:

https://gazetawroclawska.pl/podczas-lekcji-uczen-podstawowki-pobil-nauczycielke/ar/c1-15790020

https://miedziowe.pl/content/view/102177/189/

https://miedziowe.pl/content/view/102219/189/

Plus omówienie 2 wypowiedzi z forum nauczycielskiego:

Pani przedstawiająca się jako nauczycielka twierdzi, że była często kopana, gryziona, wyzywana na k... na ch..., na lekcji rzuca sie przedmiotami w innych uczniów i nauczycieli i rodzice nie interweniują

Inna pani zaś wyraża podziw dla młodych ludzi za to, że tak rzadko i sporadycznie odpowiadają agresją i przemocą na ataki nauczycieli.

I teraz zagwozdka:

Lewicowe środowiska wszczęły wielki lament o konserwatywnej, średniowiecznej szkole Czarnka. Jednak czy w szkole konserwatywnej, tym bardziej średniowiecznej, nauczyciel zostałby ukarany naganą za to, że odepchnął ucznia okładającego pięściami kolegę?

 

PS

Na koniec jeszcze jedno źródło. Proszę zwrócić uwagę ile różnych czynności - i przed, i po zdarzeniu - musi podjąć szkoła, gdy sprawy takie jak głogowska wyjdą poza jej mury.

http://www.glogow-info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=67330&Itemid=2


Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo