Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
31 obserwujących
430 notek
587k odsłon
  3297   0

Przesłanie A.Michnika - "Eine Autorität,eine partei, ein Führer"

Adam Michnik w nawiązaniu do III Rzeszy
Adam Michnik w nawiązaniu do III Rzeszy


                Dlaczego taki tytuł - "Jedna władza, jedna partia i jeden wódz"  ( to w moim tłumaczeniu )   i  akurat po niemiecku ?
Ano dlatego, że właśnie z tym kojarzy się Adamowi Michnikowi obecna sytuacja w RP AD 2020 a mianowicie z podobnym hasłem, dewizą  III Rzeszy.   

                Adam Michnik   dał upust swoim fantasmagoriom i opublikował w GW ostatnio tekst, w którym wyjawia:
" Ponure widma dwóch pandemii krążą nad Polską "Wirusa, który zatruwa płuca, i PiS który zatruwa umysły i serca Polaków"
Bardzo ciekawe spostrzeżenie, które wymaga jednak sprostowania. To nie PiS zatruł umysły i serca Polaków , a beneficjenci III RP w tym,  część środowiska opozycji z czasów PRL zatruło umysły i serca Polaków, by przyśpieszoną fazą mitozy przedzierzgnąć się błyskawicznie z dawnych genseków, sekretarzy, członków PZPR w nowy establishment, meedżerów i biznesmenów III RP, i budując narracje ( w czym pomagał ze wszech sił organ z Czerskiej ) , że to była jedyna słuszna droga naszej tranzycji systemowej.
        

            Demiurg III RP nawiązuje też w swym tekście do "Manifestu Komunistycznego" Marksa - twierdząc, że "po Europie krąży obecnie widmo komunizmu . Wszystkie potęgi starej Europy połączyły się dla świętej nagonki przeciw temu widmu (…) "
            Ja  postrzegam to zgoła odmiennie, twierdzę, że tym widmem jest kulejący i odchodzący w siną dal socjaldemokratyczny liberalizm, i to z nim coraz to bardziej kolejni
członkowie EU stawiają mu odpór. Dziś to nie pandemia sprawia, że Adam Michnik nie wykonałby  tournée po lewicowych redakcjach dzienników Zachodniej Europy, a fakt , ze pewnie nikt
nie wystosowałby do niego zaproszenia ( no może jakieś niszowe redakcje by się jednak znalazły ).
Oczywiście w przesłaniu nadredaktora z Czerskiej musiało się pojawić przesłanie odnośnie ewentualnych wyborów korespondencyjnych, prezydenckich:

"Długa jest lista kłamstw i manipulacji, łamania konstytucji i dobrych obyczajów przez rządy Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenia. Teraz doszedł do nich nowy pomysł: przeprowadzenia wyborów prezydenckich na wzór biblijny.
 W latach dyktatury komunistycznej mówiono o wyborach, że Pan Bóg przyprowadził Adamowi Ewę i rzekł: „Wybierz sobie żonę”. Teraz Polki i Polacy mają na tej samej zasadzie wybrać sobie Dudę"

            A jaka jest lista kłamstw, manipulacji i łamania konstytucji, dobrych obyczajów  środowiska sprzyjającego Czerskiej i Platformy Obywatelskie i obecnego szefa EPL, któremu to środowisku
tak bardzo sprzyjał Adam Michnik et consortes.Skoro demiurg III RP kontestuje wybory korespondencyjne , które z powodzeniem przeprowadzili Szwajcarzy, Bawarczycy, a za chwilę przeprowadzą Południowi Koreańczycy, a zapewne i Amerykanie, to dlaczego nie zająknął się ( nomen omen ) o propozycji Jarosława Gowina, ani nie przedstawił żadnej innej propozycji swojej lub think tanków Georga Sorosa ?
   

            Ano dlatego, że być może Adamowi nie zależy na uspokojeniu sytuacji w RP, a chciałby podobnie jak całej opozycji , by nad Wisłę zawitał szczyt pandemii patogenu SARS-COV2 , co najmniej taki jak we Włoszech, Hiszpanii, a jeszcze lepiej jaki jest obecnie w USA, by gospodarka nad Wisłą cofnęła o dwadzieścia pięć lat wstecz, i znów Leszek Balcerowicz et consortes mieliby pełne ręce roboty wprowadzając popiwek, i reprywatyzując to co z taki wysiłkiem udało się
utrzymać lub upaństwowić...

Lubię to! Skomentuj294 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura