Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
29 obserwujących
354 notki
467k odsłon
  3093   0

Adam Michnik w roli moralnego strażaka

Adam Michnik moralny strażak RP
Adam Michnik moralny strażak RP

         Po niedawnych wydarzeniach  na Kapitolu w USA, głos , a jakże musiał zabrać "moralny" guru lewicowych liberałów, demiurg III RP , nadredaktor z Czerskiej i zaalarmował w swoim stylu:

"...
Spoglądając na tych ludzi, którzy wdarli się do Kapitolu, myślałem o bolszewickich i faszystowskich bojówkach. Bolszewicy i naziści też zaczynali od frontalnego ataku na parlament i wartości demokracji parlamentarnej
...
"
          Dalej Adam Michnik snuje swe wynurzenia jak to Donald Trump sugerował swym zwolennikom zafałszowanie wyborów w USA , a tym samym zostali oni przez prezydenta Donalda Trumpa poddani swoistej manipulacji, zapewne tez uwierzyli , że nowy prezydent "Joe Biden jest lewakiem, komunista, wyznawcą ideologii gender i LGBT"
Adam Michnik porównał Donalda Trumpa do pewnego demagoga i oszusta z innego kraju, bo jak twierdzi te omawiane wyżej wydarzenie to nic innego jak próba podpalenia Reichstagu - grubo.

        Na koniec nie zabrakło i polskiego akcentu, Adam Michnik skonstatował, że podpalacze są także wśród nas . Nie wiadomo kogo konkretnie demiurg III RP miał na myśli ja tylko pragnę przypomnieć, że program pogardy dla formacji PiS  przejmującej władzę w 2015 ruszył z kopyta następnego dnia po wyborach.
Nie wiem czy Polacy pamiętają ohydne porównania Polski jako ladacznicy, a wyborców PiS jako łajdaków przez Adama Michnika w jednym z wywiadów , niedługo po wygranej ZP w 2015:

    "Bywa, że piękna kobieta zapomni się i odda się na krótko jakiemuś łajdakowi. A potem trzeźwieje i wszystko wraca do normy. I ja wierzę, że Polska wytrzeźwieje. Mieliśmy rzeczywiście moment załamania zbiorowej świadomości i tożsamości zdegradowanej klasy. Karol Marks mówił, że „kobiecie i narodowi nie daruje się tej jednej chwili, kiedy ulega i poddaje się łajdakowi”. Dzisiaj tracimy bardzo dużo za ten moment etycznej i intelektualnej nieuwagi "


      Widać, jak na dłoni, po której stronie ci wspomniani przez Adama Michnika podpalacze mogą się pojawiać z dużym prawdopodobieństwem, uważam , że słuszny jest sygnał "ze podpalacze są wśród nas" jako rzecze nadredaktor z Czerskiej...

Lubię to! Skomentuj117 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura