Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
402 notki
543k odsłony
  979   6

Kawiorowa lewica i neoliberałowie z Brukseli w walce o zielony ład.

Propozycja KE nowego podatku od lotów samolotem
Propozycja KE nowego podatku od lotów samolotem                     Hipokryzja i ideologiczne, ekologiczne  przekręty maja miejsce jak się okazuje nie tylko w ewidentnym szwindlu jakim jest handel limitami CO2 w EU.

                   Otóż wyciekła ostatnio propozycja Komisji Europejskiej dotycząca opodatkowania paliwa dla lotów pasażerskich i cargo. Zwolnione z nowego podatku byłyby prywatne loty biznesowe, a podatek stopniowo obowiązywałby loty pasażerskie i cargo- sic!

                  Czy ja jestem zdziwiony tą propozycją ? Ależ skąd, od dawna mam wyrobione poczucie, że na kawiorowa lewicę i neoliberalizm trzeba robić ściepę, bo tak się to towarzystwo urządziło, że plebs wlewa szampana w usta swych przedstawicieli i zagryza tartinkami z kawiorem, teraz doszły jeszcze do powyższego nieopodatkowane loty, to jest to czego nie mogłem się doczekać ;-)Natomiast technokraci z Brukseli nie sa w najmniejszym stopniu przedstawicielami europejskiego plebsu krajów wspólnoty

                  Oczywista cargo też można spokojnie opodatkować bo za to zapłaci tez ostatecznie plebs. Francuzi u siebie już coś takiego eksperymentują w lotach lokalnych i na terenie EU. Propozycja KE  ma dotyczyć wszystkich członków EU.

                Jak na razie nie ma w omawianej propozycji podatku od paliwa dla statków powietrznych mowy o turystycznych podróżach w kosmos, kto sobie dziś taka podróż zorganizuje ma tax free, ale musi się spieszyć bo domniemam, że to niedługo KE ukróci ;-)

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka