Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
31 obserwujących
430 notek
587k odsłon
  2516   7

Trunkowe inwestycje Sławomira Broniarza et consortes

Stilnovisti obiekt pożądania szefa ZNP
Stilnovisti obiekt pożądania szefa ZNP
Stilnovisti.

                     Związek Nauczycielstwa Polskiego pod egidą kolejnego z klanu Sławomirów stawia na głośne protesty i kontestacje kolejnych rządów w kwestiach dotyczących edukacji czy to programowych czy uposażeń naszych siłaczy i siłaczek, natomiast stara się nie uchylać rąbka tajemnicy o własnych przedsięwzięciach.
                   A szkoda, ponieważ spektakularnie utopił ćwierć mln PLN , jak przystało na "pedagogów" w szkockiej whisky - sic!
                  Sławomir Broniarz z zawodu prezes ZNP, słynący z barwnych oracji tym razem podobnie jak picer z Sopotu schował się do nory, zapewne w wyniku sprawozdania finansowego ZNP, z którego wynika, że związek nauczycieli umoczył 250 k PLN inwestując w firmę Stilnovisti specjalizującej się w kupowaniu szkockiego trunku w beczkach.

                  Co ciekawe o dokonaniach szefa ZNP i jego zdolności w inwestowaniu poinformował parówkowy portal :
 "W najstarszym sprawozdaniu finansowym, do jakiego udało nam się dotrzeć – za 2017 r. – wartość produktów Stilnovisti wynosiła 248,5 tys. zł”, zakomunikował portal. Czyli od pięciu lat ZNP, inwestował w… wódkę. I właśnie te pieniądze stracił."
                   Może w skrócie wyjaśnię na czym polega inwestycja - klient decyduje, za ile firma Stilnovisti ma kupić whisky, firma kupuje , whisky leżakuje w beczkach i czeka na zyskanie swej wartości, teoretycznie im dłużej tym zyski powinny być większe( sama firma twierdzi,że zyski mogą osiągać 13% w skali roku, ale trzeba się na inwestowaniu w ten produkt znać)
                Widocznie "fachowcy" z ZNP doszli do przekonania, że inwestycja w mniej szlachetne trunki nie ma sensu, społeczeństwa się bogacą, ludzie chleją i chlać  będą  zatem trzeba lokować kasę w bardziej szlachetne trunki :-) Jednym słowem ZNP pod światłym przywództwem ( dziś już chyba renomowanego kipera ) Sławomira Broniarza , w beczki z whisky zainwestował.

               Aktywa ZNP ulokowane   w Stilnovosti zaczęły ostro pikować w dół stosownie do galopującej inflacji, zatem można było się wycofać z przedsięwzięcia jeszcze przed pandemią ( w czasie pandemii) , krach przedsięwzięcia miał miejsce rok temu. ZNP nie potwierdziło , ani nie zaprzeczyło , że taka inwestycja związku miała miejsce, ale raczej miała gdyż rzecznik ZNP podała, że w sprawie Stilnovisti zostało uruchomione postępowanie prokuratorskie, a związek jest jedną z pokrzywdzonych stron. Prezes Stilnovisti zaprzecza, że przeciwko spółce lub zarządowi toczy się postępowanie prokuratorskie, czy upadłościowe, podał jednocześnie, że ZNP zalega spółce ponad 30k PLN za przechowywanie i ubezpieczenie beczek z whisky, wypowiedział umowę firmie i odmawia odbioru towaru ze Szkocji.

              Na razie znany z krasomówczych występów Sławomir Broniarz zakrztusił sie chyba whisky ewentualnie nabrał wody w usta. Jednego można się spodziewać, wygłaszanie pogadanek przez brać nauczycielską o szkodliwości picia alkoholu od września będzie o wiele trudniejsze, bo młodzi ludzie bez problemu znajdą w internecie treści o tej inwestycji w beczki whisky i bądą mieli z tego niezłą bekę, podczas gdy pedagodzy będą mieli do odebrania deputaty w beczkach whisky...


Lubię to! Skomentuj82 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo