Stilnovisti obiekt pożądania szefa ZNP
Stilnovisti obiekt pożądania szefa ZNP
frankunderwood frankunderwood
2546
BLOG

Trunkowe inwestycje Sławomira Broniarza et consortes

frankunderwood frankunderwood Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 82
Stilnovisti.

                     Związek Nauczycielstwa Polskiego pod egidą kolejnego z klanu Sławomirów stawia na głośne protesty i kontestacje kolejnych rządów w kwestiach dotyczących edukacji czy to programowych czy uposażeń naszych siłaczy i siłaczek, natomiast stara się nie uchylać rąbka tajemnicy o własnych przedsięwzięciach.
                   A szkoda, ponieważ spektakularnie utopił ćwierć mln PLN , jak przystało na "pedagogów" w szkockiej whisky - sic!
                  Sławomir Broniarz z zawodu prezes ZNP, słynący z barwnych oracji tym razem podobnie jak picer z Sopotu schował się do nory, zapewne w wyniku sprawozdania finansowego ZNP, z którego wynika, że związek nauczycieli umoczył 250 k PLN inwestując w firmę Stilnovisti specjalizującej się w kupowaniu szkockiego trunku w beczkach.

                  Co ciekawe o dokonaniach szefa ZNP i jego zdolności w inwestowaniu poinformował parówkowy portal :
 "W najstarszym sprawozdaniu finansowym, do jakiego udało nam się dotrzeć – za 2017 r. – wartość produktów Stilnovisti wynosiła 248,5 tys. zł”, zakomunikował portal. Czyli od pięciu lat ZNP, inwestował w… wódkę. I właśnie te pieniądze stracił."
                   Może w skrócie wyjaśnię na czym polega inwestycja - klient decyduje, za ile firma Stilnovisti ma kupić whisky, firma kupuje , whisky leżakuje w beczkach i czeka na zyskanie swej wartości, teoretycznie im dłużej tym zyski powinny być większe( sama firma twierdzi,że zyski mogą osiągać 13% w skali roku, ale trzeba się na inwestowaniu w ten produkt znać)
                Widocznie "fachowcy" z ZNP doszli do przekonania, że inwestycja w mniej szlachetne trunki nie ma sensu, społeczeństwa się bogacą, ludzie chleją i chlać  będą  zatem trzeba lokować kasę w bardziej szlachetne trunki :-) Jednym słowem ZNP pod światłym przywództwem ( dziś już chyba renomowanego kipera ) Sławomira Broniarza , w beczki z whisky zainwestował.

               Aktywa ZNP ulokowane   w Stilnovosti zaczęły ostro pikować w dół stosownie do galopującej inflacji, zatem można było się wycofać z przedsięwzięcia jeszcze przed pandemią ( w czasie pandemii) , krach przedsięwzięcia miał miejsce rok temu. ZNP nie potwierdziło , ani nie zaprzeczyło , że taka inwestycja związku miała miejsce, ale raczej miała gdyż rzecznik ZNP podała, że w sprawie Stilnovisti zostało uruchomione postępowanie prokuratorskie, a związek jest jedną z pokrzywdzonych stron. Prezes Stilnovisti zaprzecza, że przeciwko spółce lub zarządowi toczy się postępowanie prokuratorskie, czy upadłościowe, podał jednocześnie, że ZNP zalega spółce ponad 30k PLN za przechowywanie i ubezpieczenie beczek z whisky, wypowiedział umowę firmie i odmawia odbioru towaru ze Szkocji.

              Na razie znany z krasomówczych występów Sławomir Broniarz zakrztusił sie chyba whisky ewentualnie nabrał wody w usta. Jednego można się spodziewać, wygłaszanie pogadanek przez brać nauczycielską o szkodliwości picia alkoholu od września będzie o wiele trudniejsze, bo młodzi ludzie bez problemu znajdą w internecie treści o tej inwestycji w beczki whisky i bądą mieli z tego niezłą bekę, podczas gdy pedagodzy będą mieli do odebrania deputaty w beczkach whisky...


W kwestii poglądów na gospodarkę - liberalne, w domenie obyczajowości- konserwatywne, otwarty na poglądy innych, przeciwnik wszelkiej politycznej poprawności, koniunkturalizmu, permisywizmu i szeroko rozumianego lewactwa. Wielbiciel jazzu.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo