47 obserwujących
353 notki
362k odsłony
1835 odsłon

Ameryka w Kwarantannie...

Wykop Skomentuj13

Przez ostatnie dwa miesiące siedzimy na tykającej beczce pandemii i gapiąc się w TV, czy monitor komputera śledzimy kolejne wybuchy i ogniska zapalne rozrzucone na frontach tej kolejnej “dziwnej wojny” po całym świecie. Licznik zakażeń można porównać jedynie do licznika rosnącego długu w każdym kraju objętym zarządzoną kwarantanną. Gwałtownie rośnie również rola państwa wprost eksplodującego nakazami, zakazami i karami. Jakże prorocze jawią się dziś słowa prezydenta R. Reagana mówiącego o najbardziej złowieszczych słowach w języku angielskim: “Jesteśmy z rządu i chcemy ci pomóc!”. Lewica cieszy się, że nawet centrowe i prawicowe rządy wdrażają elementy jej programu. Dzisiejszej lewicy należałoby przypomnieć, że mądry pasterz strzyże owce, a nie odziera je ze skóry!

image  https://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/BB13bBQW.img?h=174&w=300&m=6&q=60&u=t&o=t&l=f&f=jpg&x=2929&y=840 

Nienawiść mainstreamowych mediów, w 93% negatywnie nastawionych do prezydenta Trumpa, jest wprost proporcjonalna do miłości jaką żywili do prezydenta Obamy, dla którego potrafili zacierać niejeden skandal (np. Benghazi). Nawet oskarżają go, że opóźnił reakcję na pandemię i teraz ma krew na rękach. Kiedy Trump podkreślił pozytywną rolę środków dezynfekujących w eliminowaniu C-19 i ewentualnym tego wykorzystaniu w sformowaniu nowego panaceum, wtedy MSM oskarżyło go o zachęcanie do picia (!) środków dezynfekcyjnych. Najwyraźniej doradcy Trumpa są do kitu, powinni polecić mu aby ogłosił, że całą gospodarkę należy zatrzymać na półtora roku, aż do czasu wyprodukowania szczepionki. Wtedy MSM rzuciłyby się na niego wyzywając od głupców z żądaniem natychmiastowego otwarcia gospodarki i zakończenia kwarantanny. Cokolwiek Trump chce osiągnąć powinien zgłosić ostry sprzeciw przeciw temu i wtedy by to otrzymał, a tak to ma za swoje jak w przypadku pochwalenia zalet leku na malarię. Pomyśleć, że w ciągu 2 miesięcy w USA w wyniku pandemii C-19 wyeliminowano wszystkie miejsca pracy utworzone od 2008 r. 

Świat ciągle płata figle tym, którzy próbują go zrozumieć. Idealizm na pstrym koniu jeździ. Pamiętam jak kandydat na prezydenta George W. Bush naigrywał się i krytykował szastaniem pieniędzmi amerykańskich podatników na bezsensowne awantury militarne na całym świecie, a szczególnie na Bliskim Wschodzie. Zapowiadał, że on skupi się na amerykańskiej ekonomii i nie będzie skandali typu wysyłania wartego milion $ manewrującego pocisku, który trafi w przysłowiową dupę wielbłąda na pustyni. Pamiętamy jak to się skończyło, Busha dopadła sytuacja 9/11 i grupa byłych trockistów (tzw. neocons, przeflancowali się na republikanów za Reagana). Ci internacjonaliści mieli już gotowe plany zaatakowania ok. 7 krajów na Bliskim Wschodzie (próbowali wcześniej, ale wyśmiał ich Clinton). Z kolei Barack Hussein Obama został okrzyknięty reinkarnacją Matki Teresy i na początek wciśnięto mu Pokojową Nagrodę Nobla, bardziej pasowałaby mu “kuchenna”, bo zrobiło się naprawdę gorąco po tym jak zainspirował arabską wiosnę (Egipt, Libia, Syria, Tunezja). Wreszcie pojawił się Trump, który mówił o odejściu od szkodliwej dla Amerykanów globalizacji i obiecał odbudowanie jej dobrobytu, biznesu i ekonomicznej potęgi. Oczywiście dziś możemy oglądać zgliszcza jego planów, chciałoby się powiedzieć: “tak dobrze żarło, ale zdechło”. A wszystko za przyczyną jakiegoś wirusa, do którego w dodatku nikt nie chce się przyznać.

Szykuje się potworny i niebezpieczny bałagan, niektórzy komentatorzy zwracają uwagę na poważne spowolnienie gospodarek światowych (zaczynając od gospodarki chińskiej) jeszcze przed kryzysem spowodowanym pandemią... W samym kryzysie niektórzy z nich widzą “szansę” elit rządowych na ukrycie stanu sytuacji ekonomicznej, stanu zadłużenia i możliwość wskazania na pandemię jako przyczynę koniecznego obniżenia jakości życia, konieczności zaciśnięcia pasa i ograniczenia osobistych wolności na rzecz rosnącego autorytaryzmu państwa. Inni z kolei mówią, że jesteśmy już w III wojnie światowej tymczasem realizowanej przy użyciu innego rodzaju broni. No, bo jak wytłumaczyć (choć każda śmierć jest tragedią) zatrzymanie ⅓ światowej gospodarki z powodu śmierci ok. 204 tys. i ok. 3 mln zakażonych, przy 8 miliardach mieszkańców Ziemi z których rocznie na rozmaite choroby umiera ok. 56 mln ludzi (w Polsce: 414 tys. w 2018 r.). W USA dotąd na C19 podobno zmarło ok. 54 tys., a zakażonych jest ok. 1 mln osób. 

W świecie naukowym trwają przepychanki i dyskusje odnośnie jak powstał wirus C-19, próby zbadania mapy sposobu dewastacji ludzkiego organizmu (płuca, mózg, serce, nerki etc), samego procesu obliczania ilości ofiar (facet z rakiem, czy po trzech zawałach u którego wykryto również C-19, automatycznie staje się ofiarą tegoż wirusa). Prof. Kaufman, psychiatra z Nowego Jorku wprost sądzi, że stosowane testy nie są precyzyjne i szukają czegoś innego niż powinny. Doszło nawet do tego, że w Nowym Jorku ostatnio “dopisano” jako ofiary C19 ludzi (3,700 osób), którzy jeszcze przed ogłoszeniem epidemii zmarli w swoich domach. Ciekawe jak daleko będziemy się cofać (byle nie do II w.ś.), aby uzyskać “zadowalający” wynik. Rzeczywiście licznik ofiar wtedy znacząco “podskoczył” wpędzając w lęk ewentualnych niedowiarków. Ok. 25% wszystkich zgonów C19 to ludzie z domów spokojnej starości. Są i tacy, którzy mówią, że nie ma żadnego nowego wirusa, jest inna może odmiana zapalenia płuc. Zaś cała reszta tej medialnej pandemii ma na celu stworzenie psychozy strachu, która ma stworzyć warunki do zaakceptowania “depopulacyjnej” szczepionki od dawna lansowanej przez Billa Gatesa, który troszczy się o przeludnienie Ziemi. Inni jeszcze sądzą, że na tego wirusa nie można znaleźć szczepionki ponieważ już wykryto jego 30 mutacji wnioskując, że w Kalifornii mamy do czynienia z chińską jego edycją, zaś w Nowym Jorku również z ostrzejszą mutacją z Włoch, Hiszpanii itd.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka