70 obserwujących
446 notek
558k odsłon
  567   5

Ameryka. Żegnaj demokracjo, witaj tyranio?


Grupa gubernatorów z republikańskich stanów zapowiedziała pozew sądowy przeciwko dekretowi Bidena nakazujący mandatowe szczepienia w ich stanach. Tymczasem federalny sąd apelacyjny oświadczył, że administracja Bidena musi czasowo wstrzymać wdrażanie swojego zarządzenia wymuszającego mandatowe szczepienia w prywatnych firmach. Przyjmuje się, że 70% Amerykanów jest już podwójnie zaszczepionych, a 80% zaszczepiono co najmniej jedną szczepionką. 


Można odnieść wrażenie, że administracja Bidena destabilizując gospodarkę rozmaitymi obostrzeniami, forsując nowe niebotyczne zadłużenie budżetu państwa, porzucając wypracowaną przez Trumpa energetyczną samowystarczalność, chce doprowadzić do gospodarczego załamania, bądź poważnego osłabienia Ameryki. Demokraci w Kongresie kilka dni temu zdołali przepchnąć ustawę budżetową w wysokości $1,2 bln ($1,2 tryl. in US). Ustawa zakłada wydanie tej ogromnej sumy na odbudowę i budowę infrastruktury (drogi, mosty, energetyka, transport, internet), wydatki na zmiany klimatyczne i programy społeczne mające poprawić notowania Partii Demokratycznej. 


Trudno powiedzieć co przyniosą przyszłoroczne wybory, czy kompletny upadek, katastrofę Demokratów i dużą przewagę w Kongresie i Senacie dla Republikanów, ale jeśli obecny trend się utrzyma tak może się stać. Aż 71% Amerykanów uważa, że sprawy w USA idą w złym kierunku, a 56% wyborców sądzi, że ostatnie wybory prezydenckie były oszukane, trzeba dodać, że podobnie myśli aż 47% czarnych wyborców (w/g firmy Rasmussen).


W stanie Teksas poparcie dla Bidena wśród latynosów spadło do 35%, zaś negatywnie ocenia go 54%. W całym kraju w samym tylko październiku poparcie dla Bidena spadło do 38%, a 59% ocenia go negatywnie (CRP). 

A jak swoje wyborcze kłopoty interpretują Demokraci? Wyborców oskarżają o… rasizm i tani populizm. Byle tak dalej! Już wkurzyli rodziców i zwykłych Amerykanów, którzy płacą nieomal dwa razy tyle za benzynę, w sklepach pojawiają się puste półki nierozładowane kontenery z Chin czekają na wodzie. Rośnie inflacja i ceny gazu, zbliża się zima. Rośnie rozczarowanie lewacką administracją Bidena jej nieudolnością na każdym polu. 

Minister Energii, Jennifer Granholm zapytana przez dziennikarza Bloomberga co może zrobić żeby obniżyć ceny benzyny wybuchła histerycznym śmiechem i odpowiedziała, że NIC…. Według niej ceny ropy są kontrolowane przez OPEC i Rosję.

Już niedługo śnieg przysypie zielone plany banksterskich globalistów, ale cierpieć jak zawsze będą najbiedniejsi. To co na zimę mogą zaoferować demokraci Bidena to maseczki, czyli nowoczesny klimatyczny hijab, czy raczej niqab, a oni sami poszybują odrzutowcami na kolejny wypad, aby porozmawiać o klimatycznych zmianach na Matce Ziemi. Ciekawe kiedy wezmą się za Słońce, od którego wiele zależy, no ale tu już wchodzimy w tematy naprawdę gorące...

Jacek K. Matysiak

Kalifornia, 2021/11/09


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka