25 obserwujących
291 notek
262k odsłony
Obrazy walki na Ukrainie -  obrazki z Igą Świątek

Obrazy walki na Ukrainie - obrazki z Igą Świątek

Iga świątek wygrała turniej w Rolang Garros, z czego wszyscy Polacy bardzo się cieszą. Ukraina może z poparcia Igi Świątek wiele zyskać, ale musi wygrywać. Media przekonują że zwycięstwo Ukrainy jest bliskie, ale że w to zwycięstwo wszyscy muszą uwierzyć. Małowierni nie są mile widziani.
Memorial Day na Florydzie - z nutka refleksji ale na wesoło

Memorial Day na Florydzie - z nutka refleksji ale na wesoło

Memorial Day jest obchodzony w USA w ostatni poniedziałek maja - dla uhonorowania żołnieży i cywilówy, którzy zginęli podczas służby w armii amerykańskiej. Mieszkańcy Florydy obchodzą Dzień Pamięci 2022 bardzo uroczyście. Na południowej Florydzie wiąże się on z pamięcią o tych wszystkich mieszkańcach Florydy, poległych w licznych wojnach... Do obchodów zachęca też słoneczna pogoda.
Rosja i Ukraina - dwie bratanki... Ale co o tym myśli Towarzysz Stalin?

Rosja i Ukraina - dwie bratanki... Ale co o tym myśli Towarzysz Stalin?

Relacje Rosji z Ukrainą mają długą historię. Rosyjskie władze i większa część społeczeństwa chcą Ukrainę trzymać pod kontrolą w bolszewicki sposób - bezwzględną siłą ta, jak robił to Stalin i jego następcy... Rosja nadal kocha Stalina. Ogólna niewiedza o historii Rosji i Ukrainy oraz wiara w moc sprawczą sił demokratycznych, dają zróżnicowanie postaw społeczeństw krajów NATO i USA. Zamazywanie prawdziwych celów polityki USA i NATO wobez Rosji powoduje strach i obawy przed inwazją Rosji na Ukrainę i Europę... Zagmatwaną sytuację wykorzystują media, wzmagając poczucie niepewności i strachu.