catrw catrw
249
BLOG

Pakiet pomocowy dla Ukrainy nakręca koniunkturę gospodarczą w USA

catrw catrw USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 29

image

Większość USD pomocy wojskowej, którą Kongres zatwierdza dla Ukrainy, jest wydawana w Stanach Zjednoczonych. Wzmacnia amerykańskie zdolności produkcyjne w dziedzinie obronności i tworząc dobre miejsca pracy dla amerykańskich pracowników.

Powyższa mapa pokazuje te miejsca pracy. Pomoc wojskowa nie tylko chroni ukraińskich cywilów i zwiększa bezpieczeństwo narodowe USA, ale jest również dobra dla pracowników i społeczności produkcyjnych w ich własnym kraju.

Udzielanie pomocy wojskowej Ukrainie jest słuszne. Broń produkcji amerykańskiej chroni ukraińską ludność cywilną przed rosyjskimi bombardowaniami, powstrzymuje siły rosyjskie przed zajmowaniem ukraińskich miast i rzezią ich mieszkańców oraz dziesiątkuje rosyjskie zagrożenie militarne dla NATO. Pomoc Ukrainie w pokonaniu niesprawiedliwej agresji Rosji leży zarówno w interesie moralnym, jak i w interesie bezpieczeństwa narodowego.

Pomoc wojskowa dla Ukrainy ożywia również bazę przemysłu obronnego USA, tworząc gorące linie produkcyjne dla broni, potrzebnej, aby odstraszyć potencjalnych przeciwników i tworząc miejsca pracy w przemyśle w Stanach Zjednoczonych. Dzieje się tak dlatego, że 90 procent z 68 miliardów dolarów pomocy wojskowej i pokrewnej, którą Kongres do tej pory zatwierdził, nie trafia na Ukrainę, ale jest wydawane w Stanach Zjednoczonych – wynika z analizy Marka Canciana z Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych.

https://www.aei.org/wp-content/uploads/2023/11/Ukraine-DIB-Print-outs-11-29.pdf?x85095__;!!M9LbjjnYNg9jBDflsQ!ApVGW_oPerFyKOoQVCgb1FPZ9JAgZeChB5tO_sIL3YsGurmRpZf3ORpl10AAmMS16Qeg8LOcnAsScVhBmtcLwxZ2xaio$

https://breakingdefense.com/2023/10/most-aid-to-ukraine-is-spent-in-the-us-a-total-shutdown-would-be-irresponsible/

https://www.aei.org/us-defense-industrial-base-and-the-war-in-ukraine/

https://ig.ft.com/us-defence-industry/

https://www.army-technology.com/projects/l3harris-vampire-multi-purpose-weapon-system-usa/

https://www.gao.gov/assets/nsiad-90-139fs.pdf

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1342714,pomoc-dla-ukrainy-jest-dobra-dla-gospodarki-usa
catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka