Free Your Mind Free Your Mind
71
BLOG

Kolejna umowa z PO?

Free Your Mind Free Your Mind Polityka Obserwuj notkę 58

L. Dorn w dzisiejszych "Sygnałach Dnia" stwierdził, że konieczny będzie patronat prezydenta i "solenna umowa" z PO w sytuacji, gdy nie zostanie przegłosowany wniosek o samorozwiązanie sejmu. Brzmi to nieco niepokojąco, biorąc pod uwagę fakt, że D. Tusk pokazał już po ostatniej czterogodzinnej rozmowie z prezydentem, jak mogą wyglądać dżentelmeńskie umowy. 

Dorn przyznaje, że z tzw. trzech kroków najbardziej ryzykowny jest ten, w którym sejm ma 14 dni na powołanie nowego rządu. Marszałek jednocześnie ma świadomość, że PO może umowy nie zawrzeć lub ją złamać. Wtedy zaś może powstać rząd o "egzotycznym zapleczu" od SLD po LPR. W obliczu takiego zagrożenia Dorn powtarza: "jeszcze jedno spotkanie [Tusk-Kaczyński - przyp. F.Y.M.] byłoby niezbędne".

Problem jednak w tym, że żadne spotkaie z PO nie daje żadnych gwarancji. Ciekaw jestem, czy PiS jest przygotowany na całkowitą obstrukcję sejmową, do jakiej bez wątpienia dojdzie przy najbliższych możliwych okazjach. Zapowiedzi takiej obstrukcji słychać już teraz, gdy mowa jest o konieczności powoływania komisji śledczych ds. CBA oraz "sprawy Barbary Blidy" (celowo biorę to określenie w cudzysłów, bo SLD nie chodzi bynajmniej o np. sprawę mafii węglowej). Co do tej pierwszej Dorn ma rację nie tylko twierdząc, że kampania wyborcza zmieniłaby działanie takiej komisji w występy oratorskie posłów i narzędzie walki z PiS-em ("trzeba udawać, że się nie wie jak funkcjonyją komisje w trakcie kampanii wyborczej"), ale i dodając, że komisja taka dawałaby jasny sygnał, że "ludziom postawionym na świeczniku" zapewnia się immunitet i że od takich ludzi "należy trzymać się jak najdalej".

O swojej dymisji Dorn mówi krótko: "J. Kaczmarek wprowadził w błąd premiera i nie tylko". Natomiast o samym Kaczmarku uważa, że posiada "wyjątkowo niską wiarygodność". Kaczmarek "ma przed sobą perspektywy występowania w roli procesowej", zaś "wszystko co robi, robi, by zminimalizować ryzyko" z tym związane. Tak należy też traktować, zdaniem Dorna, słynne "kandydowanie na premiera". 

Tymczasem ozdrowiały do poniedziałku Unabomber wraca do akcji z przesłaniem o totalności podsłuchów. Nawet R. Czarnecki miał podsłuchiwać innych w trakcie meczy w piłkę nożną z takimi sportowcami jak Olejniczak czy Kaczmarek (ściślej, miał podsłuchać w szatni, że Kaczmarek zapewnił Olejniczaka, że sprawa kont SLD nie dotyczy postkomunistycznej "wierchuszki"). Robi się zowu intrygująco. To wczoraj było tak jakoś sennie :)

PS. Olejniczak twierdzi w Trójce, że to była żartobliwa rozmowa na temat kont związana z "dobra atmosferą sportową" :) I like it.

fymreport.polis2008.pl 65,2 MB 88 MB FYM blog legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych w Irlandii 2 yurigagarin@op.pl (before you read me you gotta learn how to see me) free your mind and the rest will follow, be colorblind, don't be so shallow "bot, który się postom nie kłania" [Docent Stopczyk] "FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant] "Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik] "Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230] "Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski] "Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła] "FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych. Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael] "Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski] kwestia archiwów IPN-u Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?" Komorowski: Co to znaczy otwarcie?" "Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) " [tzw. listy czytelników do "Trybuny"] "Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia" [Tusk] "Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa." [ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja] "Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) " [tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka