Blog
Gantro - blog wolnościowy
Ed Gantro
Ed Gantro Wolny Człowiek
0 obserwujących 110 notek 11956 odsłon
Ed Gantro, 7 listopada 2009 r.

Afera szczypiorkowa

Jeszcze wczoraj chwaliłem minister Kopacz z PO za jej twardy sprzeciw wobec sprowadzania do Polski niebezpiecznych dla zdrowia szczepionek. Już dzisiaj muszę niestety skrytykować rządzącą Platformę Obywatelską za to, że po raz kolejny okazała się być partią niewiele mającą wspólnego z liberalizmem i promowaniem wolnego rynku.

Wszystko za sprawą komisji "Przyjazne Państwo" [koniecznie muszą się Państwo zapoznać z pełną nazwą! Śmiechu warte: 'Komisja Nadzwyczajna "Przyjazne Państwo" do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji' (sic!)]. Owa komisja wymyśliła sobie ustawę, która babcię handlującą bez pozwolenia szczypiorkiem wsadzi do więzienia - a jej "towar" skonfiskuje!

Pomysł ten forsowała w sejmie Platforma Obywatelska (ile jeszcze dowodów potrzeba na to, aby Polacy zrozumieli, że jest to partia ANTY-liberalna?). Sprzeciwiały się mu natomiast pozostałe kluby parlamentarne (który to już raz postkomuniści okazali się bardziej wolnościowi od rzekomych "liberałów"??) - i dzięki temu ta absurdalna ustawa w życie nie wejdzie.

Cóż, babcia dealująca szczypiorkiem może - na razie - spać spokojnie. Pamiętajmy jednak, że te głupkowate zapisy MOGŁY być wprowadzone przez PO, która w dalszym ciągu cieszy się ogromnym poparciem wśród wyborców. Można z tego wyciągnąć jeden przerażający wniosek: mamy do czynienia z ogólnokrajową apatią polityczną. Obietnice Tuska szlag trafił, a Polska powoli (ale jednak) zbliża się w stronę państwa totalitarnego - ale i tak zwolennikom Platformy to nie przeszkadza.

Wydaje się więc, że najlepszym sposobem na wybudzenie się pro-tuskowego fanatyka z transu może być tylko i wyłącznie jedno: bezpośredni kontakt z państwowym aparatem przemocy. Dlatego, wyborco PO, nielegalne ściągaj pliki z Internetu, przekraczaj dozwoloną prędkość o 5 km na godzinę, pal jointy - i, jeśli nie będzie Cię stać na utrzymanie się z niewielkiej emerytury, nielegalnie handluj szczypiorkiem.

Opublikowano: 07.11.2009 14:10.
Autor: Ed Gantro
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Realista

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Ron Paul - oto prawdomówny polityk Nie widzę też powodów, aby nie wierzyć Januszowi...
  • @ otto Przeczytaj książkę Karin Struck "Widzę moje dziecko we śnie"
  • @ czytacz "Twierdzę jednak, że bez szkół państwowych i przymusu szkolnego, ta liczba...

Tematy w dziale