0 obserwujących
733 notki
377k odsłon
  101   0

Ephorosowi dedukuję - o cenzurze - wytyczne

 "Nie wolno dopuszczać jakichkolwiek prób obarczania Związku Radzieckiego odpowiedzialnością za śmierć polskich oficerów w lasach katyńskich.


Należy eliminować określenie "jeńcy wojenni" w odniesieniu do żołnierzy i oficerów polskich internowanych przez Armię Czerwoną we wrześniu 1939 r. Właściwym określeniem jest termin <internowani>.


W opracowaniach naukowych, pamiętnikarskich, biograficznych można zwalniać sformułowania w rodzaju "rozstrzelany przez hitlerowców w Katyniu"...


Nekrologi, klepsydry, ogłoszenia o nabożeństwach zgłoszonych w intencji ofiar Katynia oraz informacje o innych formach uczczenia ich pamięci mogą być zwalniane wyłącznie za zgodą kierownictwa Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk.


Nie należy dopuszczać do żadnych informacji o zabiciu noworodka przez matkę - studentkę Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.


Należy bezwzględnie eliminować wszelkie dane zbiorcze dotyczące ilości wypadków drogowych, pożarów, utonięć, jak również tonować zbyt alarmistyczne publikacje na ten temat.

Nie należy dopuszczać do publikacji w masowych środkach przekazu danych liczbowych obrazujących stan i wzrost alkoholizmu w skali całego kraju.

Nie należy dopuszczać żadnych informacji o sprzedaży przez Polskę mięsa do ZSRR.

Nie należy publikować żadnej informacji o katastrofie w kopalni Katowice, w której poniosło śmierć 4 górników.

Nie należy dopuszczać żadnych informacji na temat afery łapówkarskiej w Sandomierzu.

Nie należy zezwalać na publikowanie informacji o przyznawaniu przez Premiera rent specjalnych dla różnych osób.

Nie należy zwalniać żadnych materiałów na temat pielgrzymki z Polski do Rzymu, w ramach obchodzonego w Kościele rzymsko-katolickim tzw. Roku Jubileuszowego


Cyprian Kamil Norwid

SIŁA ICH
Fraszka

Ogromne wojska, bitne generały,
Policje - tajne, widne i dwu-płciowe -
Przeciwko komuż tak się pojednały?
- Przeciwko kilku myślom... co nienowe!

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22351

 


"Czy można powiedzieć, że manipulacja to doskonalsza forma cenzury?

- Cenzura nie polega na zastępowaniu prawdy kłamstwem. Ona zmieniła swoją postać. Cenzura prawdę tę szatkuje i z prawd cząstkowych buduje prawdę selektywną, która jest fałszywym obrazem rzeczywistości. Prawda selektywna również wprowadza odbiorcę w błąd. Jest trudna do zwalczania, ponieważ nie można podważyć żadnego z jej elementów, wskazując na to, że jest on kłamstwem. Składa się ona bowiem z prawd cząstkowych, tyle że w odpowiedni sposób wyselekcjonowanych i połączonych w całość. "  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=106398


W świetle powyższego apeluję i proszę. O przychylność i odrobinę empatii do administracji salonu tutejszego petycję zanoszę.

Czy zatem można prosić administrację o jakieś wytyczne w podobnej do wyżej przytoczonych formie? Chciałbym wiedzieć po prostu czego mi nie wolno i co nie należy. Gdybym wiedział mógłbym unikać.

A tak nie wiem, niestety* i narażam się niewątpliwie na możliwość popełnienia bronki.

 

* @ ἔφορος - brakiem odpowiedzi nie będę zaskoczony;)

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale