Art. 98.
2. Wybory do Sejmu i Senatu zarządza Prezydent Rzeczypospolitej nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu, wyznaczając wybory na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu. www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm
A PO 2 dni postuluje, przy czym ciekawa jest argumentacja Premiera. Całkowicie olewa zaPiS konstutucyjny i gada o czymś innym! Z uśmiechem, na melodię: "POgharhdzam waszom konstytucjom i co mi zhrhobita?".
Donald Tusk: dwudniowe wybory - z dbałości o frekwencję ...
4 Mar 2011 ... Wielu ludziom byłoby wygodnie, gdyby czas głosowania był trochę dłuższy - uważa szef rządu.
www.polskieradio.pl/.../322320,Donald-Tusk-dwudniowe-wybory-z-dbalosci -o-frekwencje
Donald Tusk: dwudniowe wybory dadzą wyższą frekwencję | rp.pl
4 Mar 2011 ... Premier Donald Tusk ocenił, że koncepcja przeprowadzenia dwudniowych wyborów do parlamentu wynika wyłącznie z dbałości o frekwencję.
- Wielu ludziom byłoby wygodnie, gdyby ten czas głosowania był trochę dłuższy - dodał szef rządu.
www.rp.pl › Wiadomości › Kraj
Czyżby to zamiar stworzenia tzw. procedensu a POtem to juz i geje mogą się żenić?
Coś tam przegłosowało PO w Senacie w tym kierunku na dniach
Inne tematy w dziale Polityka