Głos pokolenia 90
Chociaż chcieliśmy żyć to nigdy nie mieliśmy okazji...
14 obserwujących
51 notek
296k odsłon
  689   2

Wyborcza kiedyś zachęcała do zatrudniania Ukraińców... strasząc imigrantami spoza Europy.

W 2017 roku Gazeta Wyborcza wydała publikacje pod tytułem: "Imigranci wsparciem dla rynku pracy i rozwoju przedsiębiorstw" skierowanej do środowisk biznesowych. GW zachęcała do jak najszybszego ściągania Ukraińców bo następni w kolejce byli problematyczni przybysze spoza Europy. Tak wygląda dwulicowość polskich mediów, które stosują odmienną narracje w zależności od odbiorcy.

Polacy niejednokrotnie byli opisywani przez Gazetę Wyborczą jako naród rasistów, ksenofobów, szowinistów, homofobów, islamofobów itd, [1]. Redakcja GW sama jednak wydała w 2017 roku publikację w której napiętnuje osoby spoza Europy chcąc przy tym ówcześnie zachęcić polskich przedsiębiorców do zatrudniania Ukraińców. To było w czasie pierwszej dużej fali imigracji we współczesnej Polsce, po wydarzeniach na Majdanie. Jak widać Gazetę Wyborczą stać na odrobinę szczerego obiektywizmu, szkoda że poza mainstreamem.

image

image

Możemy przeczytać statystyczną prawdę, że imigranci spoza Europy stwarzają ogromne problemy w krajach które ich przyjęły. Dowiemy się między innymi o niskiej aktywności zawodowej imigrantów spoza Europy, o wyższym wskaźniku przestępczości czy gwałtach na europejskich kobietach [2].

image

Publikacja publicznie dostępna pod tym linkiem:
https://vistula.edu.pl/wp-content/uploads/old-files/imigranci-wsparciem-na-rynku_wyborcza-1.pdf

Szkoda tylko że Gazeta Wyborcza zarówno podczas kryzysu migracyjnego w Europie w latach 2015-2016 i szturmu uchodźców na Polską granicę w 2021 roku wzywała do przyjęcia wszystkich migrantów i krytykowała Polske za niewpuszczenie do siebie ludzi z Bliskiego Wschodu i Afryki. Jak widać Wyborcza potrafi stosować narracje w zależności od czasu i odbiorcy. Polskim przedsiębiorcom raz powie żeby zatrudniali jak najwięcej Ukraińców bo jak tego nie zrobią to potem będą musieli zatrudnić problematycznych i niepracowitych migrantów z krajów trzeciego świata. Zwykłemu Polakowi natomiast stale wmawiają że uchodźcy są potrzebni i ubogacą swoją kulturą jakże szarą polską rzeczywistość. Znajomość statystyk dotyczących imigrantów spoza Europy nie przeszkadza Wyborczej zbierać pieniędzy na nachodźców podstawionych przez Łukaszanke i Putina. Hipokryzja na najwyższym poziomie, tak niestety działają polskie media.

image

image


Ta sama Wyborcza która rok wcześniej zniechęcała do imigrantów spoza Europy w tym niszowym raporcie, później pisała artykuły w których krytykowała polskich pracodawców że niechętnie zatrudniają imigrantów spoza Europy [3].

image

Artykuł publicznie dostępny pod tym linkiem:

https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,23576183,polska-sie-starzeje-pracownikow-brak-trzeba-otworzyc-granice.html


Co cóż chyba będziemy się musieli przyzwyczaić...

image

Źródła:
[1] https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28232815,szpila-bialy-heteronormatywny-ochrzczony-polak-szkodzi-planecie.html
[2] https://vistula.edu.pl/wp-content/uploads/old-files/imigranci-wsparciem-na-rynku_wyborcza-1.pdf
[3] https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,23576183,polska-sie-starzeje-pracownikow-brak-trzeba-otworzyc-granice.html

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale