redaktor Gniadek
redaktor Gniadek
Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
96
BLOG

Drodzy kierowcy, macie nadzieję na nowe miejsca parkingowe? Nie liczcie na to!

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Zwierzęta Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Górowo Iławeckie: Mieszkańcy zgłaszają pomysł na dodatkowe miejsca parkingowe przy ul. Krasickiego. Czy Urząd Miasta jest jednak przekonany do tej idei?

 Mieszkańcy Górowa Iławskiego od lat narzekają na brak miejsc parkingowych w centrum miasta. W szczególności dotkliwe jest to w rejonie ulicy Krasickiego w pobliżu ścisłego centrum miasta.

W 2020 roku jeden z mieszkańców zgłosił do Urzędu Miasta pomysł na dodatkowe miejsca parkingowe w tym rejonie. Chodziło o niewykorzystywany fragment chodnika od strony terenów zielonych.

 Mieszkaniec, pan Dariusz skrytykował jednak ten pomysł, argumentując, że stwarza on zagrożenie w ruchu drogowym. Zwrócił uwagę, że fragment chodnika znajduje się tuż za wzniesieniem i łukiem drogi, co ogranicza widoczność.

 Redaktor, który zgłosił pomysł, przyznał, że ma świadomość tych zagrożeń. Zaznaczył jednak, że jest to tylko propozycja, która wymaga dalszych analiz.

 W ostatnich miesiącach fragment chodnika cieszył się zainteresowaniem kierowców, którzy już zaczęli tam parkować swoje samochody, nawet pomimo oznakowania zakazu zatrzymywania na pasie ruchu bez wyłączenia idącego wzdłuż niego chodnika. To potwierdza, że jest on potrzebny.

 Obecnie Urząd Miasta jednak nie wykazuje żadnych słów komentarza w tej sprawie odnośnie, swego przekonania do pomysłu na dodatkowe miejsca parkingowe na ul. Krasickiego. Pomimo zaplanowanego remontu i prac drogowych ulicy.

 Mieszkańcy Górowa Iławskiego mogą więc zapomnieć o nowych miejscach parkingowych w centrum miasta. Najwyraźniej Urząd Miasta nie jest przekonany do tego pomysłu, a kierowcy i tak wolą parkować na chodnikach, niż korzystać z dalej położonych parkingów?

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości