Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
147
BLOG

Daniel Obajtek: Bohater, Złoczyńca czy Po Prostu Polityczny Cwaniak?

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Polityka Obserwuj notkę 9
Sondaż przeprowadzony 11 czerwca 2024 roku przyniósł zaskakujące wyniki dotyczące Daniela Obajtka, byłego prezesa Orlenu i nowego europosła. Czy Polacy widzą w nim lidera, czy raczej postać kontrowersyjną? Przeczytaj, jak rodacy oceniają jego osiągnięcia i przyszłość w Parlamencie Europejskim.

Kontrowersje wokół Daniela Obajtka: Parlament Europejski czyli Immunitet od Zarzutów?

 11 czerwca 2024 roku przeprowadzono ogólnopolski sondaż telefoniczny*, w którym udział wzięło 26.628 respondentów. Pytania dotyczyły m.in. Daniela Obajtka, nowo wybranego europosła, jego przeszłości jako prezesa Orlenu, a także opinii na temat przyszłości Unii Europejskiej i aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.

 Pierwsze pytanie brzmiało: „Daniel Obajtek zdobył mandat do Parlamentu Europejskiego. Czy jesteś zadowolony z jego obecności w PE?” Początkowe wyniki, zanotowane na godzinę 12:57, wykazały, że 40% respondentów jest zadowolonych, podczas gdy 60% odpowiedziało negatywnie. Ostatecznie wyniki zmieniły się nieznacznie na korzyść Obajtka, 41% głosów na „TAK” i 59% na „NIE”.

 Kolejne pytanie dotyczyło oceny jego działalności jako prezesa Orlenu: „Czy Twoim zdaniem D. Obajtek był dobrym prezesem Orlenu?” Wyniki były druzgocące: tylko 3% respondentów uznało jego prezesurę za pozytywną, a 97% było zdania, że był złym prezesem.

 Trzecie pytanie dotyczyło przyszłości Unii Europejskiej: „Czy jesteś za dalszym rozszerzeniem Unii Europejskiej o nowe kraje członkowskie?” Okazało się, że Polacy są raczej entuzjastyczni wobec rozszerzenia, z 63% głosów na „TAK” i 37% na „NIE”.

 Z kolei pytanie o satysfakcję z wygranej Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego wykazało, że 76% respondentów jest niezadowolonych, podczas gdy tylko 24% wyraziło zadowolenie.

 Ostatnie pytanie dotyczyło kontrowersji wokół immunitetu dla Daniela Obajtka: „Czy Twoim zdaniem immunitet powinien uchronić D. Obajtka przed zarzutami?” Większość, bo 68% respondentów, uznała, że immunitet nie powinien chronić Obajtka przed zarzutami, podczas gdy 32% miało odmienne zdanie.

 Sondaż ujawnił wiele sprzecznych opinii i nastrojów wśród Polaków. Chociaż Daniel Obajtek zyskał mandat do Parlamentu Europejskiego, jego przeszłość jako prezesa Orlenu pozostawia wiele do życzenia w oczach obywateli. Wygląda na to, że jego obecność w europejskich strukturach politycznych będzie równie kontrowersyjna jak jego dotychczasowa kariera.

Czy Daniel Obajtek będzie dla Parlamentu Europejskiego niczym świeży powiew wiatru, czy raczej jak ciężki smog z jego prezesury w Orlenie? Polacy chyba już mają swoje zdanie - i nie pachnie ono różami...

| #DanielObajtek | #ParlamentEuropejski | #Sondaż | #Orlen | #Polityka | #UniaEuropejska | #Immunitet | #KoalicjaObywatelska |

Przeczytaj również:

 Możesz postawić kawę na BuyCoffee.to/gandalf, ☕️ za wkład dla dobra wspólnego oraz pomóc na walkę z chorobą nowotworową. Dziękuję i błogosławię za otrzymane od Ciebie każde wsparcie że doceniasz działalność twórców internetowych. :) 

*Źródło realizowanego na numerze 8068 [ Wszystkie wyniki sondażu znajdziesz na https://sonda.e-sondaze.pl

(cai)

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj9 Obserwuj notkę

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka