Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
155 obserwujących
1930 notek
2437k odsłon
  345   3

Czy zdrowi zasługują na tolerancję?

       Przed 30 laty i dawniej, w wielu krajach Europy i USA (z chlubnym wyjątkiem Polski), osoby homoseksualne były prześladowane – i społecznie, i poprzez prawo. Wtedy homoseksualizm znajdował się na oficjalnej liście chorób WHO. No i lobby LGBT w ramach walki o tolerancję wobec ludzi chorych na homoseksualizm wywalczyło to, że tę chorobę wykreślono z listy. To miało pomóc w tym, by zwiększyła się tolerancja wobec tak cudownie wyleczonych osób, bo wszyscy na raz przestali już być chorzy na skutek administracyjnego aktu.

       No ale to znaczyło, że szykanowanie ludzi chorych nadal jest w porządku, nadal to możemy akceptować. Moim zdaniem jest to poniżające dla tych wszystkich środowisk walczących o tolerancję dla gejów i lesbijek. By się bronić przed szykanami, usunęli się z listy chorób, ale nie zrobili nic, by przestać szykanować innych chorych, czy nawet zdrowych.

       Oni uznali, że chorych wolno prześladować, dyskryminować czy szykanować i dopiero jak to, na co cierpi taki prześladowany, usuniemy z listy chorób, to on zasłuży na szacunek - a póki był chory, to na to nie zasługiwał.

       A tymczasem w normalnej kulturze, to właśnie osoby chore zasługują na szczególną ochronę przed prześladowaniami czy szykanami. Jeśli uważamy, że ktoś jest szczególnie szykanowany - na przykład otyli - to raczej należałoby zrobić na odwrót - wciągnąć otyłość na listę chorób i w ten sposób walczyć z tym, że grubi są wyśmiewani i poniżani. I tak się stało – otyłość została wciągnięta na listę chorób. W związku z tym chorym na otyłość powinno przysługiwać szczególne traktowanie.

       Więc coś tu jest nie tak z tą nową kulturą LGBT żądającej przywilejów – jakichś specjalnych hosteli czy klubów sportowych. Oni przecież nie są chorzy. A zatem można się z nich wyśmiewać tak jak z każdego zdrowego człowieka. Można ich poniżać, tak jak każdego zdrowego psychicznie człowieka, który może na każdą obrazę odpowiedzieć jeszcze mocniej i dosadniej. Można ich szykanować, tak jak każdego zdrowego człowieka, którego nie lubimy. Zdrowie i normalność nie zasługuje na żadne specjalne traktowanie. Więc specjalne hostele i kluby, powinny być dla otyłych - i darmowe piwo!

Grzegorz GPS Świderski

Postawa liberalna wynika z przykazania miłości! <- poprzednia notka

następna notka -> Wspólnota narodowa

Tagi: #gps65, #otyłość, #homoseksualizm, #choroba, #zdrowie

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale