Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
150 obserwujących
1837 notek
2342k odsłony
  2233   0

Komu pomaga Owsiak?

Działalność Jerzego Owsiaka jest zła dlatego, że jest on w istocie politykiem wspierającym socjalizm, który niszczy Polskę i osłabia służbę zdrowia. Istotą zła, które czyni Owsiak jest to, że wspiera patologiczną, korupcjogenną, niewydolną, marnotrawną, państwową służbę zdrowia. Gdyby pomagał biednym, którym opłaci leczenie w prywatnym, komercyjnym, dobrze działającym szpitalu, to nawet, jeśli połowę by ukradł, to by czynił dobrze. Fundacja Owsiaka nie daje nic biednym i chorym - ona daje szpitalom. No i na dodatek nie tym dobrym szpitalom, ale tym najgorszym, które nie potrafią sobie nawet odpowiedniego sprzętu kupić.
Ale oczywiście taka szkodliwa działalności Owsiaka powinna być jak najbardziej dozwolona. Niech pomaga komu chce. Ale on nie pomaga za swoje, ale zbiera na to od innych. A im ściemnia, że pomaga chorym dzieciom i starcom. A to nieprawda. Jego pomoc jest fałszywie i kłamliwie skierowana. Nie pomaga pacjentom, ale szpitalom. Kupuje sprzęt do szpitali, a nie finansuje leczenia ludziom, których na leczenie nie stać.
Pomoc charytatywna powinna polegać na pomocy tym, którzy doznali nieszczęścia i nie stać ich na wyjście z tego. Pomagać należy nie chorym, ale tym chorym, których nie stać na leczenie. Chorzy, których stać na leczenie, albo się ubezpieczyli, albo mają rodzinę, która ich wspomoże, sobie poradzą. Owsiak nie pomaga chorym, potrzebującym, niezaradnym ludziom, ale chorym, niewydolnym, złym szpitalom. Pomaga szpitalom, które nie potrafią leczyć, bo nie potrafią zgromadzić odpowiedniego sprzętu.
Ludziom potrzebującym trzeba pomóc z powodów moralnych, trzeba pomóc nawet tracąc na tym. Ale instytucjom, firmom, organizacjom, które są chore, które źle działają, które są niewydajne, nieoptymalnie zarządzają sprzętem, które są skorumpowane, które źle działają, można pomóc tylko wtedy, gdy da się na tym zarobić - gdy nie, to nie należy pomagać. Chorym szpitalom należy pozwolić na to, by upadły, by zbankrutowały, by przestały istnieć i by zasoby, którymi dysponują przejął ktoś, kto je lepiej wykorzysta.
Ludziom poszkodowanym należy absolutnie pomóc. Ale poszkodowane instytucje należy dobić. Gdy ktoś dozna nieszczęścia i go nie stać by z tego wyjść to trzeba mu pomóc tak, by sfinansować jego leczenie w dobrym szpitalu, a nie wspierać finansowo złe szpitale. Złym szpitalom należy pozwolić umrzeć!
Ten zły szpital to tylko organizacja, gdy umrze, to umrze ta organizacja - zasoby w postaci sprzętu, budynków i personelu się nie zmarnują, przejmie je ktoś, kto pracę lepiej zorganizuje. Owsiak wspiera złe organizacje. To jest złe.
Z działalnością charytatywną to w ogóle trzeba bardzo uważać. Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Materialna pomoc może często uczynić więcej zła niż dobra. Dobry szpital nie potrzebuje by ktoś z zewnątrz kupował mu sprzęt. Dobry szpital ma dobry sprzęt. Tylko złe szpitale nie mają sprzętu, albo mają zły sprzęt. Wspierać trzeba dobrych, a nie złych.
Jeśli na przykład fabryka samochodów nie jest w stanie produkować odpowiedniej jakości aut, bo ma złe maszyny, albo w ogóle ich nie ma, to kompletnie bez sensu jest to, by tej fabryce kupić dobre maszyny, by móc kupić dobry samochód. Lepiej kupić lepszej jakości samochód w dobrej fabryce, która ma dobre maszyny a tej złej pozwolić zbankrutować. Jeśli chcemy komuś pomóc i chcemy mu kupić dobry samochód, to lepiej kupić mu samochód z tej lepszej fabryki, niż finansować kupno maszyn przez złą fabrykę.
 

Grzegorz GPS Świderski


PS. Notki powiązane:

Moje poglądy <- poprzednia notka
następna notka -> Deska rozbije beton

 

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale