Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
94 obserwujących 1242 notki 1472051 odsłon
GPS, 23 marca 2017 r.

Ideologie stoją na wrogach

Czy każda ideologia wymaga wroga? Czy każda ideologia dzieli ludzi? Czy istnieją ideologie, które nie określają wrogów, nie stają w opozycji do kogoś? Czy może istnieć rząd bez opozycji?
Moim zdaniem każda ideologia społeczna to w istocie aksjologia, która definiuje dobro i zło. Stare ideologie społeczne zwiemy religiami. Nowszych tak nie nazywamy, ale w istocie spełniają większość cech religii. Ci, którzy stosują się do dobra, to przyjaciele - ci, którzy stosują się do zła, to wrogowie.
Ale różne ideologie różnie określają stosunek do wrogów, czyli wyznawców zła: że trzeba ich zabić, albo tolerować, albo nauczać, albo akceptować, albo ignorować, albo izolować, albo unikać, albo wygnać etc...
Libertarianizm też taki oczywiście jest. Przyjaciele to wolnościowcy, wrogowie to zamordyści. Wrogom należy uniemożliwić sprawowanie władzy.
Niektórzy uważają, że wolnościowcy to też zamordyści, bo chcą złapać za mordę zamordystów i siłą nie pozwolić im trzymać za mordę innych. Tak jak chciał Kisiel: wziąć za mordę i wprowadzić liberalizm.
To prawda. By zlikwidować zamordyzm trzeba zamordystów wziąć za mordę. By ograniczyć morderstwa, trzeba morderców wieszać, by ograniczyć kradzieże, trzeba złodziei wsadzać do więzienia. By zlikwidować mafię, trzeba wyłapać i ukarać przywódców. Ale by to wszystko zrobić, to mordercy, złodzieje czy mafia muszą być w mniejszości. Gdy dominują, to oni nas będą karać, a nie my ich.
I dokładnie tak samo jest z socjaldemokratycznym państwem. Współczesne państwo to mafia, to wróg ludzkości, to zamordysta, który kradnie, zabija i otumania. Ale dominuje. Większość ludzi to akceptuje i w tym uczestniczy. Daje się hodować jak bydło. Aby zlikwidować to zło ludzi dobrej woli musi być więcej. Większość musi zrozumieć, że państwo to wróg.
Aparat przemocy to nie wróg, prawo publiczne to nie wróg, szkolnictwo, służba zdrowia, ubezpieczenia, finanse, media etc. - wszystko to czym zajmuje się państwo - to nie wróg. Wróg to terytorialny monopol na przemoc narzucony siłą na dużym terenie. Wróg to ideologia państwowa, która zakłada, że jeden aparat przemocy może mieć monopol na dużym obszarze, siłą pobierać od mieszkańców haracz i siłą narzucać ludziom swoją ideologię i swoje usługi - w tym edukację, służbę zdrowia czy ubezpieczenia społeczne.
A dla państwowców wrogiem są libertarianie, którzy chcą ich pozbawić monopolu. A socjaldemokratyczna opozycja w stosunku do socjaldemokratycznego rządu, na przykład PO, PSL, Nowoczesna czy KOD w stosunku do PiS, to nie są jakieś antagonistyczne siły. Wszyscy oni to wspólny front zamordystów, którzy pozorują spór, by nas hodować jak bydło na zmianę. Oni wszyscy wyznają tę samą ideologię: socjalizm, demokrację i monopol na przemoc. Każdy normalny, bogobojny, uczciwy człowiek powinien ich traktować jak wrogów.

Grzegorz GPS Świderski


Survival działkowy czy łódkowy? <- poprzednia notka
następna notka -> Jak być powinno?

Tagi: gps65, libertarianizm, państwo to wróg
Opublikowano: 23.03.2017 01:57.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oczywiście, że spór to starcie z przeciwnikiem. Nie ja to tak traktuję, ale tak jest w naszej...
  • Nie odbieram dyskutantowi możliwości poszukiwania prawdy, ale uważam, że jako dyskutant może...
  • To nie jest tok mojego rozumowania. Zalecam ponowną lekturę - teks jest krótki, można go...

Tematy w dziale