2 obserwujących
121 notek
36k odsłon
  140   0

Leonhard Krahforst znów we Wrocławiu

Już w przyszłym tygodniu - w piątek, 31 stycznia 2020 wystąpi w sali Domu Kultury SM Wrocław-Południe przy ul. Widnej znany wrocławskim melomanom Leonhard Krafthorst.

Leonhard Maria Krahforst, to młody artysta o narodowości Niemiecko-Polskiej.


Naukę na fortepianie rozpoczął już w wieku lat sześciu. Do jego licznych osiągnięć należą m.in.:


II miejsce na prestiżowym, organizowanym co trzy lata w filharmonii gorzowskiej Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Johanna Sebastiana Bacha (finał z orkiestrą).


II Miejsce na międzynarodowym Konkursie pianistycznym  im. Hillera w Görlitz. Wyróżnienie (tuż po III miejscu) na międzynarodowym konkursie pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Turznie.


II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie we Wrocławiu.

image

Pianista obecnie kształci swój wizerunek artystyczny pod kierunkiem prof.Mariusza Modrzejewskiego. Brał ponadto udział w zajęciach z tak uznanymi profesorami jak: Alexei Orlovetsky, Katarzyna Popowa-Zydroń, Andrzej Jasiński, Ivan Zhukov czy Anna Firlej.


Na recitalu usłyszymy między innymi najchętniej wykonywaną przez artystę muzykę; Bacha, Beethovena, Schumanna i oczywiście Chopina.
Koncert rozpocznie niebiańska Arabeska Schumanna, zawierająca piękne, kontrastujące i subtelne harmonie. Był to pierwszy tak zaawansowany harmonicznie utwór genialnego kompozytora z Lipska. Później utwory polifoniczne Bacha, wielką, trzymającą w napięciu Apassionatę Beethovena (szczególnie trudną pod względem technicznym, muzycznym i pod względem utrzymania dyscypliny), a na koniec etiudy i wirtuozowskie młodzieńcze Rondeau à la Mazur Chopina pisane w błyskotliwym stylu brilliant.

image


Koncert odbędzie 31 Stycznia 2020 (ostatni piątek miesiąca) o godzinie 17:30 w Domu Kultury przy ul. Widnej 17 we Wrocławiu
                 
Wstęp wolny

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura