Ostra Publicystyka
O tym co w dzieje w Polsce i na świecie z grubej rury.Mówię prawdę bez cenzury.
1 obserwujący
51 notek
36k odsłon
98 odsłon

Jaka będziesz Polsko? Czyli przyszły krajobraz.

Wykop Skomentuj

Witam.

1. Wstęp.

    Znów dłuższa przerwa od pisania, ale jak ma się MPD, czyli najkrócej rzecz ujmując Dziecięce Porażenie Mózgowe w st. umiarkowanym, to trzeba się skupić na zdrowiu. Dojść jednakże o tym. Pora przejść do meritum.

2. Jaki będzie obraz Polski przez najbliższe cztery lata?

    Większych zmian nie będzie mimo „wałów”, jakie się działy przy wyborach 13 października, bo to, że były owe ustawione, to jest oczywiste. Wspomniałem wyżej, iż większych zmian nie będzie i nie będzie, a jeśli wyznawcy Prezesa Jarosława Kaczyńskiego liczą na zmiany w sądownictwie, czy w jakiejkolwiek innej dziedzinie życia publicznego w Polsce, niech lepiej weźmie kij bejsbolowy i walnie się nim w łeb, a jak nie poskutkuje, nie powtarza tę czynność do skutku.

    Dlaczego?

    Ano, żeby znaleźć odpowiedź, to proszę się uważnie przyjrzeć, co stało się podczas pierwszego posiedzenia nowego parlamentu. Kto został przewodniczącą komisji ds. polityki społecznej i rodziny? Pani Magdalena Biejat z Razem lewaczka, zwolenniczka aborcji, czyli zbrodni na nienarodzonych dzieciach w majestacie prawa!!!! To jeszcze nic, gdyż wicemarszałkiem sejmu został m.in. dzięki głosom partii rządzącej były towarzysz Włodzimierz Czarzasty. Pięknie, pięknie, a wszystko po to, by konfederatów nie dopuścić do najważniejszych komisji.

    Osobiście wypowiedzi Pana Janusza Korwina - Mikke dot. stosunków polsko-rosyjskich, się nie zgadzam, ale mimo wszystko wstawiać osoby o tak wątpliwej reputacji i poglądach na szczytach nie mieści mi się w głowie, bo wolę mimo zastrzeżeń co do niektórych wypowiedzi Korwina - Mikke i jego otoczenia od zestawu bezbożnych i pobożnych socjalistów, którzy to wielokrotnie mówili o dekomunizacji itd..... Struktura państwa, jaka była w latach 80 - tych, taka jest i obecnie, bo przecież to się jak mawia red, Stanisław Michalkiewicz " W naszym nieszczęśliwym kraju" nie zmieniło.

 2.1. Przyczyna obecnego stanu rzeczy.

    Prosta. Brak dekomunizacji struktur państwa od 30 lat. Od służb specjalnych po gminnych i powiatowych działaczy poprzedniej jedynej słusznej partii, brak lustracji gospodarczej, majątkowej, brak rozliczeń i mamy tego skutki, że komunistyczne efemerydy ponownie są w polskim parlamencie i ciągle będą, bo wiecie dlaczego? Bo mogą.

    Gdyby w Polsce nastąpiła prawdziwa dekomunizacja, czystka po 89 roku, lub najpóźniej w 1991 roku. Polska byłaby zupełnie innym krajem, niż jest teraz, ponieważ elity byłyby zdekomunizowane i nie byłoby takiego bajzlu, jaki mamy teraz.

3. Pierwsze posiedzenie sejmu

    Przyznam się szczerze, że oglądałem je fragmentarycznie, bo zasadniczo w tyłku mam takie rzeczy, ale moją uwagę przykuły te kontrowersyjne wybory do komisji sejmowych oraz przemówienie Pana Prezydenta Dudy, któremu uważam, że pomyliła się tolerancja z akceptacją, ale mnie to nie dziwi, gdyż znając polityczną przeszłość Pana Prezydenta, można powiedzieć, że S. P. towarzysze Kuroń i Geremek czuwają z niebios, by broń Boże Prezydent Andrzej Duda gafy w niewłaściwą stronę nie strzelił. Przemówienie Pana Grzegorza Brauna, cóż standard i to na bardzo wysokim poziomie, ale do tego jego zwolennicy są już przyzwyczajeni.

    Ogólnie rzecz ujmując wejście do sejmu Konfederacji, przy wałach przy urnie należy uznać za sukces. Martwi mnie natomiast powrót komuchów do sejmu, co w ogóle nie powinno mieć miejsca w wolnej Polsce.

4. Przed jakimi wyzwaniami Polska stoi?

    Pierwszą sprawą są urojenia finansowe Przemysłu Holokaustu, które Polska o ile już nie spłaca, to zacznie spłacać, w zamian dostając ruch bezwizowy do naszego najważniejszego sojusznika.

    Drugą moim zdaniem jest sensowniejsze wyregulowanie stosunków gospodarczych z Chinami, bo na paczkach bez akcyzy z All Express tracimy 2.1 mld zł, dołóżmy do tego wymianę gospodarczą między naszą „Republiką Bananową” a Chińską Republiką Ludową w stosunku 1:13 i mamy pełen obraz tego, co się wyrabia.

    Kolejną moim zdaniem sprawą do natychmiastowego załatwienia jest gruntowna zmiana struktur państwa. Państwo Polskie powinno jak najszybciej przejść brutalną kurację odchudzającą, czyli de biurokratyzację wraz z wyżej wspomnianą dekomunizacją obejmującą każdą dziedzinę życia społecznego w Polsce. Bez tego ani rusz, Bez tego nadal ulice naszych bohaterów, czyli Żołnierzy Wyklętych, będą zastępowane komunistycznymi bohaterami oraz pseudo autorytetami w postaci np. naszej najnowszej noblistki Pani Olgi Tokarczuk.

.4.1 Przyczyna obecnego chorego stanu rzeczy?

    Oprócz dekomunizacji, a więc zachowania ciągłości strukturalnej III RP z PRL-em, kolejną jest brak wiedzy Polaków na temat dzisiejszych elit państwa, ich prawdziwych biografii.

    Kto wie o wierszach S. P. Wisławy Szymborskiej okresu stalinowskiego?

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale