Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
103 notki
45k odsłon
  54   1

Historyczne tematy tabu.

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji książki autorstwa Pana Ireneusza T. Lisiaka pt.: Żydowscy kolaboranci Hitlera" wyd. Capitalbook.

Drodzy Przyjaciele.

Prezentuję wam kolejną książkę Pana Ireneusza T. Lisiaka pt.: Żydowscy kolaboranci Hitlera" wyd. Capitalbook.

O książce

Jest ona dokumentacją tematu, który się zamilcza, jest swoistym tabu wśród historyków mianowicie taki, że także sami Żydzi kolaborowali z nazistowskimi Niemcami. Jest to niechlubną\ciemną stroną narodu żydowskiego. Jako hobbysta historii uważam, że nie powinno być w historii tematów tabu, co nie oznacza, że powinno się kłamać. Swoją drogą w dobie nagonki na Polskę, która notabene od 89 roku nie prowadzi żadnej, własnej polityki historycznej może zdumiewać osoby zainteresowane do tej pory tematyką historyczną. Dla mnie takie postępowanie jest skandaliczne.

Podsumowanie.

Takie pozycje są nam niezbędne, by posiadać wiedzę historyczną nt. Własnego kraju, w którym każdy z nas żyje. W dobie oskarżania Polski o antysemityzm oraz wszelką popełnioną podczas II WŚ musimy wiedzieć jaka jest prawda. Takie pozycje jak ta mogą czytelnikowi pomóc w jej poznaniu. Wiele osób zarzucało w przeszłości, że kupuję książki z prawicowych\konserwatywnych księgarń itd. Niech każdy zada sobie pytanie:

Czy księgarnie o innym profilu niż prawicowe\konserwatywne\patriotyczne poruszyłyby np. taki temat?

Moim zdaniem nie, a poza tym ja nie kupuję tylko prawicowych książek, a po prostu ciekawe i postawię tutaj kropkę. O Autorze nie będę już się rozpisywał, gdyż zrobiłem to w poprzednim poście.

Kochani. Życzę wam udanego dnia po długim weekendzie. Pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #homelibrary #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #żydowscykolaborancihitlera #żydzi

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale