Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
103 notki
45k odsłon
  18   1

Białe plamy.

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji Encyklopedii białych plam wyd. Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne. Praca Zbiorowa.

Drodzy Przyjaciele.

Wstęp.

Dziś prezentuję wam pracę szczególną mianowicie: "Encyklopedię Białych Plam" wydaną przez Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne.

O Książce.

Jest to spora praca zbiorowa składająca się XX tomów. W tym dwóch suplementów. Encyklopedia pokazuje objaśnia hasła i pojęcia, które były zakazane przez PRL - owską cenzurę. Dzięki, której mamy do dziś białe plamy w naszej historii, zwłaszcza najnowszej.

O Autorach.

Jak już wyżej wspomniałem jest to praca zbiorowa, w której stworzeniu udział brali np. Naukowcy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL) czy też nieoceniony i niedoceniony Pan Leszek Żebrowski - mój żyjący mistrz.

Podsumowanie.

Jak już napisałem mamy wiele białych plam w naszej historii. Warto tutaj zaznaczyć, iż z tego, co mi wiadomo ta encyklopedia powstawała w latach 2000 - 2006 może 2008, ale mimo minięcia sporej ilości czasu myślę, że jest dobrym początkiem zaznajomienia się z białymi plamami w naszej historii. Jeszcze jedna uwaga. Jeśli chcecie nabyć komplet to szukajcie na Allegro, albo w antykwariacie @antykwariat_tezeusz , ale uwaga ceny są dla niektórych wręcz zaporowe od 250 do 400 - 500 zł za komplet. Część tomów kupicie rzecz jasna taniej, ale trzeba dobrze poszukać. Więcej wam o tej encyklopedii napiszę jak się z nią lepiej zapoznam.

Kochani. Życzę wam jak zwykle miłego dnia oraz pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #białeplamy #pracazbiorowa

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Zobacz galerię zdjęć:

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia Artur Kozieł - własne zdjęcia Artur Kozieł - własne zdjęcia
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale