Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
105 notek
45k odsłon
  12   1

V tom Dzieł Zebranych.

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji V tomu "Dzieł zebranych" - Ś. P. mistrza Konecznego. Wyd. Miles.

Drodzy Przyjaciele.

Wstęp.

Jako, że nasza młodzież będzie miała nowy przedmiot do nauczenia się pt.: "Historia i Teraźniejszość", to postanowiłem zaproponować kogoś z kogo młodzi i nie tylko młodzi mogą czerpać w nieskończoność. Tym kimś jest\był Ś. P. Prof. Feliks Koneczny oraz V tom jego "Dzieł zebranych" wyd. Miles.

O Autorze.

Nie będę już się o nim rozpisywał. Zachęcam do przejrzenia wcześniejszych postów. Napiszę tylko tyle, iż czytelnicy będą mieć do czynienia z wybitną postacią w historii polskiej nauki.

O Książce.

Co znajdziemy w V tomie "Dzieł zebranych"?

Poza klasycznie już recenzjami ówczesnych autorowi sztuk teatralnych. Znajdziemy w niej pozycję pt.: "Dzieje Polski za Jagiellonów", gdzie autor przedstawił historię ziem polskich i WKL, by pobudzić swych rodaków do zaangażowanie ws. Polskie. Znajdują się także pierwsze felietony autora w miesięczniku "Świat Słowiański", którego Ś. P. Prof. Feliks Koneczny był redaktorem naczelnym.

Podsumowanie.

Przedmiot pt.: "Historia i teraźniejszość" jest nam Polakom niezwykle potrzebny, ale po pierwsze - moim zdaniem wystarczyłoby np. Ograniczyć na historii wcześniejsze epoki na rzecz okresu II WŚ oraz po nim.

Po drugie - obawiam się niestety, że to będzie przedmiot, który może się stać tubką propagandową teraźniejszej władzy, co przy obecnym systemie jest niemal ze 100% pewnością pewne i to niezależnie od tego jaka partia z "bandy czworga" będzie Polską rządziła.

Kochani. Życzę wam udanego tygodnia oraz pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #felikskoneczny #dziełazebrane

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale