Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
115 notek
46k odsłon
  18   0

Chłopcy malowani.

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji książki Pani Małgorzaty Król pt.: "Chłopcy Malowani. Najsłynniejsi polscy kawalerzyści", wyd. Fronda.

Drodzy Przyjaciele.

Wstęp.

Ponownie wracam do naszej rodzinnej historii, tym razem kawalerii, a dokładniej najsłynniejszych polskich przedstawicieli tej formacji wojskowej. Książka Pani Małgorzaty Król pt.: "Chłopcy malowani. Najsłynniejsi polscy kawalerzyści", którą jak zwykle wydało niezawodne Fronda.

O książce.

Jest ona przedstawieniem biografii najsłynniejszych polskich kawalerzystów, znajdziemy w tej książce min.: Gen. Władysława Andersa, Kazimierza Pułaskiego, Bolesława Wieniawę - Długoszewskiego, czy też ostatniego polskiego ułana - Stefana Mustafę Abramowicza.

O Autorce.

Ukłony dla niej, że ludzie z mojego pokolenia podejmują się takich tematów. Pani Małgorzata Król jest absolwentką Uniwersytetu Techniczno - Humanistycznego w Radomiu, wydziału administracji. Napisała parę artykułów naukowych z tychże dziedzin. Interesuje się historią, obejmującą okres II WŚ. Jest miłośniczką komedii Barei.

Podsumowanie.

Dzięki takim ludziom z mojego pokolenia wierzę, że Polska jeszcze nie zginęła. Na poważnie. To cieszę się, że młode kobiety także podejmują się pisania książek o naszej historii. To zasługuje na pochwałę. Uważam, że każdy z nas z takimi pozycjami powinien się zapoznać.

Kochani, ode mnie to na tyle. Życzę wam miłego wieczoru oraz weekendu.

P. S. Przypominam o wyprzedaży na @xlmpl, możecie nabyć ciekawe książki za przysłowiowe grosze. Link do promocji w zakładce: "Książki 2".

#bookstagram #bookstagrampl #książka  #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #naszebookstagramy #kawalerzyści

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Wyprzedaż:

https://xlm.pl/promocje

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale