Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
140 notek
47k odsłon
  12   0

Piekło na ziemi.

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji książki autorstwa Pana Thomasa Kunze pt.: "Ceauşescu. Piekło na ziemi", wyd. Pruszyński i S-ka.

Drodzy Przyjaciele.

Wstęp.

Pozostaję w świecie dyktatorów i szaleńców u władzy w XX w. Książka Thomasa Kunze pt.: "Ceauşescu. Piekło na ziemi", wyd. Pruszyński i S-ka ukazuje nam kolejną bestialską dyktaturę. Tym razem komunistyczną - rumuńską.

O książce.

Jest to biografia komunistycznego dyktatora Rumuni Nicolae Ceauşescu (1918 - 1989), który rządził tym krajem od bodajże 1965 roku do 1989 roku. W książce mamy ukazaną jego dzieciństwo, młodość, to jak wspinał się po szczeblach kariery itd.

O Autorze.

Thomas Kunze - niemiecki historyk specjalizujący się w krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Od 2002 roku jest związany z Fundacją im. Konrada Adenauera.

Podsumowanie.

Ta książka w moim przekonaniu powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich "towarzyszy", "Europejczyków" jak np. Towarzysza funka Włodzimierza Czarzastego, który twierdzi, że: "Armia Czerwona wyzwoliła Polskę". Pozycja ta byłaby też wskazana dla tych, którzy twierdzą, że "komuna" była dobra. W Rumunii była tak "dobra" komuna, że jak się sprzeciwiłeś "Geniuszowi Karpat" to trafiałeś do psychuszki, z której zdrowy nie wyszedłeś. Przydałaby się taka psychuszka wszystkim środowiskom, o których wyżej wspomniałem. Raz by przeżyli, bądź nie i by im się komunizmu ode chciało.

Kochani, życzę wam udanego dnia oraz pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #naszebookstagramy #ceausescu

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale