Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
155 notek
48k odsłon
  54   0

Bestie.

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji książki Pana Tadeusza Marka Płużańskiego pt.: "Bestie. Reporterskie śledztwo o ludziach, którzy w czasach komunizmu mordowali polskich patriotów, za co nigdy nie zostali ukarani", wyd. Biblioteka Wolności.

Drodzy Przyjaciele.

Wstęp. 

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Marsz Niepodległości, w którym po raz kolejny wezmę udział. W związku kolejną rocznicą naszej niepodległości, której data jest symboliczna, należy zatem postawić pytanie: 

Jak dobrze i czy znamy własną historię?

Niech każdy z nas sam sobie na to pytanie odpowie. Tymczasem pozwólcie, że zaprezentuję wam książkę autorstwa Pana Tadeusza Marka Płużańskiego pt.:  "Bestie. Reporterskie śledztwo o ludziach, którzy w czasach komunizmu mordowali polskich patriotów, za co nigdy nie zostali ukarani", wyd. Biblioteka Wolności.

O Książce.

Książka jest zbiorem artykułów o zbrodniarzach komunistycznych, komunistycznych katach polskich patriotów, bestiach, które nigdy za swe zbrodnie nie odpowiedziały będzie min.: O Stefanie Michniku (1929 - 2021), Anatolu Fejginie (1909 - 2002), Helenie Wolińskiej (1919 - 2008), Julii Brystygier (1902 - 1975) i innych.

O Autorze.

Tadeusz Marek Płużański - Historyk, zajmujący się powojenną historią Polski, syn Żołnierza Podziemia Niepodległościowego prof. Tadeusza Płużańskiego (1920 - 2002). Od lat związany z Biuletynem Informacyjnym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Podsumowanie.

Mówi się, że historia jest nauczycielką życia, ale moim zdaniem my, Polacy nie znamy własnych, (zwłaszcza powojennych) dziejów zbyt dobrze, bo się tym nie interesujemy. W obecnej Polsce często potomkowie bestii, o których jest w książce uczą nas jak mamy żyć, w co mamy wierzyć, jak mamy myśleć itd. Czy tak powinno być? Moim zdaniem nie, ale żeby ten stan marazmu był coraz mniejszy musimy się uczyć i samoorganizować się. Innej drogi do normalnej Polski nie było, nie ma i nie będzie.

Kochani. Życzę wam miłego wieczoru oraz pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram  #bestie

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale