Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
155 notek
48k odsłon
  42   0

Okupacja niemiecka.

Artur Kozieł - "Kto dopomoże Żydowi....".
Artur Kozieł - "Kto dopomoże Żydowi....".
Zapowiedź recenzji książki autorstwa Pana prof. Bogdana Musiała pt.: "Kto dopomoże Żydowi...", którą wyd. Zysk i S-KA.

Drodzy Przyjaciele.

Wstęp.

Dzisiejszy wpis zacznę od pytania: 

Co przeciętny Polak wie z historii o okupacji niemieckiej?

Moim zdaniem niewiele wiemy o jej rzeczywistych warunkach, gdyż o tym w mojej opinii jest w szkole zrobiony zarys tematu. Książka autorstwa Pana prof. Bogdana Musiała pt.: "Kto dopomoże Żydowi...", którą wyd. Zysk i S-KA ukazuje okrucieństwo niemieckiej okupacji podczas II WŚ.

O książce.

Jak już wyżej wspomniałem książka jest pokazuje obraz niemieckiej okupacji podczas II WŚ, a także bohaterstwo Polaków, którzy ratowali, pomagali ile mogli Żydom, mimo iż za udzielenie Żydowi pomocy groziła im śmierć. W książce jest ukazana min. Polityka Niemców wobec Polaków i Żydów w okupowanej Polsce, sytuacja w Gettach, oraz sankcje i represje jakie spotykały Polaków, którzy pomagali itd.

O autorze.

Prof. Bogdan Musiał - Historyk, który specjalizuje min. w niemieckiej i rosyjskiej historii.

Podsumowanie.

Czy takich rzeczy uczymy się na historii? Czy to znamy\wiemy? Moim zdaniem nie, a to nasz nie błąd, ale wielbłąd. Jeżeli szkoła od podstawówki do liceum\technikum nie daje mi takiej wiedzy jak trzeba, ba nawet Uniwersytety\Uczelnie Wyższe jej nie zapewniają, to moim zdaniem sami powinniśmy wziąć sprawy naszego kraju\naszej wiedzy we własne ręce. Czy tak robimy? Pojedyncze jednostki - tak. Społeczeństwo - nie i to jest najgorsze.

Kochani. Życzę wam udanego weekendu oraz pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #ktodopomożeżydowi

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale