Gwałciciel i złodziej(skazany prawomocnym wyrokiem) który od dwóch miesięcy jest prezydentem Ukrainy błyskawicznie realizuje politykę całkowitego podporządkowania państwa 50 mln Ukraińców kremlowskiemu reżymowi.Oddanie Krymu (przecież nie chodzi o sam Sewastopol), korzystne dla FR załatwienie sprawy cieśniny kerczeńskiej, stwierdzenie na forum międzynarodowym iż „Wielki Głód” nie był zbrodnią przeciwko ludzkości, wpuszczenie Rosjan w energetykę(fuzja przemysłu nuklearnego i gazowego). Wszystkie decyzje zapadają praktycznie z dnia na dzień. Gospodarka Ukrainy stoi na skrajnie energochłonnej infrastrukturze gazowej.
W 2009 r. zużycie gazu na Ukrainie wyniosło około 56 mld m³, w tym gazu importowanego z FR lub za jej pośrednictwie 33 mld m³. Cale gałęzie gospodarki takie jak przemysł chemiczny są uzależnione od błękitnego paliwa. To koniec suwerennego państwa na naszej południowo wschodniej granicy.
Analityk obszaru postradzieckiego, europejskie rynki energetyczne, polski system polityczny. Współpracuje z Fundacją Instytut Badań i Analiz Politologicznych w obszarze analiz i publikacji politologicznych. Charakteryzuje się brakiem nieufności do pracy nie narzucanej zewnętrznie. Opinie prezentowane na tym blogu są tylko i wyłącznie poglądami autora.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka