INICJATYWA DEMOKRACJI KULISTEJ
TYLKO WOLA CAŁEGO NARODU MOŻE W JEDNYM AKCIE ZLIKWIDOWAĆ WSZELKIE WYMUSZONE UMOWY I PRZEJĄĆ KONTROLĘ W POLSCE. POTRZEBUJEMY WIĘKSZOŚCI POLAKÓW I TYLKO POLAKÓW!
12 obserwujących
196 notek
202k odsłony
  825   0

Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem

Centrum Handlowe Mercado w Hamburgu Ottensen (Altona)
Centrum Handlowe Mercado w Hamburgu Ottensen (Altona)

Centrum handlowe Mercado zbudowane na żydowskim cmentarzu w Hamburgu, a zakaz ekshumacji w Jedwabnem.

Analiza wątku Jedwabne z debaty Duda - Komorowski w TVN 21 maja 2015 r.

Najpierw było pytanie postawione przeze mnie Dudzie i Komorowskiemu.

Czy, jako Prezydent RP wycofałby Pan przeprosiny wobec Żydów dane przez b. prez. Kwaśniewskiego i odnowione przez prez. Komorowskiego za rzekomą masakrę Żydów przez Polaków w Jedwabnem w dniu 10 lipca 1941 roku?

Pytanie zostało przejęte przez moderatorów debaty w TVP, i omówione w debacie TVN, czytaj więcej

http://idb.neon24.pl/post/122673,o-jedwabnem-b-komorowski-i-a-duda-merytoryczna-roznica

m. in.:

Duda: - W 2011 roku na uroczystości upamiętniające ofiary w Jedwabnem wysłał pan list, który odczytał tam Pan Tadeusz Mazowiecki. (...) W tym liście m.in. zawarł pan takie stwierdzenie: „naród ofiar był także sprawcą”. Panie prezydencie, proszę mi powiedzieć, jak w takim razie wygląda pana polityka obrony dobrego imienia Polski, jeżeli pan w swoich wystąpieniach używa określenia, które niszczy rzeczywistą pamięć historyczną? – Zadaje kłam temu, co jest niezwykle dla nas ważne, tego żebyśmy nie byli, kłamliwie oskarżani przez innych, że to my uczestniczyliśmy w Holokauście (przyp. K. P. Zagładzie Żydów). Pan dobrze wie, że Naród Polski w Holokauście nie uczestniczył.

Koniec pytania AD,wideo 00: 53: 10 (17 maja 2015 r., godz. 21:03)

Odpowiedź Komorowskiego cytuję w istotnym fragmencie

Komorowski: A wracając, przechodząc Pan do odpowiedzi. O ile wiem i rozmawiałem wielokrotnie także i z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim: zawsze czuł, że jest to rzecz dla straszliwie trudna i bolesna dla Polaków, dla wszystkich, no jednak to, co się wydarzyło w Jedwabnem, KTO TEGO NIE DOSTRZEGA, ten zamyka oczy na prawdę historyczną.

W drugiej debacie Komorowski - Duda  TVN 21.5. znalazłem również wypowiedzi dotyczące Jedwabnego.

Tym razem chodzi też o wstrzymanie ekshumacji przez ówczesnego ministra sprawiedliwości i szefa Dudy, śp. Lecha Kaczyńskiego pod pozorem szacunku dla religii mojżeszowej.

Znaczy Kaczyńskiemu była godność Narodu Polskiego mniej ważna niż mojżeszowe przepisy religijne.

Dla lepszej oceny pozwalam sobie przedstawić b. krótko sprawę żydowskiego cmentarza Ottensen w Hamburgu.

Cmentarz został wywłaszczony w okresie panowania hitlerowskiego reżimu. Po wojnie żydowska społeczność w Hamburgu przy pomocy Jewish Trust Corporation (JTC) przeforsowała zwrot cmentarza. Żydzi zlikwidowali cmentarz, nagrobki i kości przeniesiono na centralny cmentarz żydowski w dzielnicy Hamburg- Ohlsdorf.

Miejsce po cmentarzu Ottensen zostało przez Żydów sprzedane koncernowi Hertie. Ten wybudował na miejscu cmentarza Dom Towarowy. W roku 1990 koncern sprzedał dom i grunt.

Nowy właściciel, firma budowlana Büll & Liedke zaplanowała postawienie w tym samym miejscu centrum handlowego. Przy robotach budowlanych robotnicy znaleźli parę kości i fragmenty nagrobków. Dowiedzieli się o tym Żydzi i ogłosili, że to są kości żydowskiego pochodzenia i że w tym miejscu jest żydowski cmentarz.

Żydowska społeczność nie chciała już słyszeć, że już raz cmentarz sprzedała, a kości wynieśli. Utrzymywali, że mają cmentarz na "wieczność" Zaczęli głośno protestować, że pierwsza sprzedaż była wymuszona i za marne pieniądze.. Tak na początek w roku 1990. W roku 1991 Żydzi nie chcieli już słyszeć o tym, że miejsce po byłym cmentarzu już raz sprzedali. Zaczęli demonstrować.

Demonstracje stawały się coraz bardziej intensywne. Przybywało Żydów z zagranicy, oni zaczęli okupacje spornego miejsca i następnie blokadę budowy. Gdy policja chciała sprawę rozwiązać w sposób siłowy, Żydzi z Hamburga poprosili o pomoc ultrareligijną organizację Athra Kadisha. W latach 1991-92 nastąpiły siłowe przepychanki, blokady i zainteresowanie sprawą całego zachodu, łącznie z USA.

By móc dalej budować, niemiecki właściciel oraz władze Hamburga zaprosili do rozwiązania sprawy naczelnego Rabina Jerozolimy Itzchaka Kolitza, który za odszkodowanie 120 milionów marek niemieckich, w maju 1992 roku orzekł, że trzeba położyć na znalezionych kościach płytę betonową i można dalej budować. Dzisiaj stoi na żydowskim cmentarzu dom towarowy, a we wnętrzu budynku jest umieszczona tablica pamiątkowa z nazwiskami i napisem pod żydowską gwiazdą po hebrajsku i niemiecku:

Dalej nie zbliżaj się, gdyż miejsce te jest święte.

Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem

Jak widać żydowskie przekonania religijne rozcięczają się pieniędzmi. Kości do pochowania mogą być wygrzebywane, ekshumowane jak w Hamburgu, a miejsce dwa razy sprzedawane. I o to Żydom zawsze chodzi o pieniądze, o wyciągnięcie jak największej sumy pieniędzy!

Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem
Wejście do Zentrum handlowego w Hamburgu zbudowanego na cmentarzu żydowskim
Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem
Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem
Ponad tablicą ostrzegającą o świętości miejsca, znajduje się turecki catering na imprezy
Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem

Decyzja Lecha Kaczyńskiego o wstrzymaniu ekshumacji w Jedwabnem była więc decyzją wskazującą bardziej na jego korupcję w stosunku do żywotnych interesów Państwa Polskiego, niż na religijne cele ówczesnego Ministra Sprawiedliwości.

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale