6 obserwujących
166 notek
106k odsłon
  274   0

Czas na globalne M2M

Pod koniec listopada w Johannesburgu Vodacom z grupy Vodafone ogłosił start nowej platformy usług M2M o nazwie Global Data Service Platform (GDSP). Ma on być rozwiązaniem dla międzynarodowych firm i organizacji chcących korzystać z bezobsługowej globalnej komunikacji między urządzeniami.

GDSP będzie usługą, która nie tylko umożliwi przesył informacji i komunikację pomiędzy urządzeniami rozsianymi na całym globie, ale równocześnie pozwoli użytkownikowi na całkowitą kontrolę i zarządzanie swoim systemem. Jest to rozwiązanie pionierskie. Właściciel będzie w stanie analizować szczegółowo przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi punktami, a także mieć kontrolę nad każdym z nich. Obsługa takiej sieci nie będzie skomplikowana – wszytko odbywać się będzie przy pomocy intuicyjnego interfejsu graficznego.
 
M2M (Machine-to-Machine) to technika oparta na zdolności urządzeń podłączonych do sieci do zbierania, przetwarzania i wymiany informacji bez udziału człowieka. Rozwój technologi mobilnych w ostatnich latach uplasował tę dziedzinę na pierwszym miejscu pod względem rocznego obrotu na poziomie 445 miliardów dolarów. Niezależne organizacje szacują, że do końca 2020 roku liczba urządzeń M2M na świecie wzrośnie o 100% z 6 do 12 miliardów. Wśród zainteresowanych inwestycją w M2M wymienić można firmy logistyczne (monitorowanie floty), a także banki (kontrola placówek oraz filii). Lista organizacji o rozproszonej strukturze działania jest ogromna, dlatego przewidując znaczny wzrost zainteresowania M2M w najbliższym okresie Vodafone przygotowała w tym celu 5 miliardów kart SIM, mających umożliwić bezprzewodową komunikację kompatybilnym urządzeniom.
 

 

Globalny rozwój M2M przełoży się na jeszcze bardziej dynamiczną ekspansję bezprzewodowych usług wymiany danych dla odbiorców prywatnych. Badania potwierdzają, że już dziś użytkownicy urządzeń mogących komunikować się po WiFi, mimo wszystko częściej używają komunikacji 3G. Pokazuje to jak pojemny może być rynek dla tego typu usług.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale